Muhasebe

En Çok Kullanılan Muhasebe Programları

 

Şirketlerin gelişen ekonomik pazarda iş hacimlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde düzenleyebilmesi için bilgisayar ortamlı sistemlere geçmesi gerekmektedir. Eskiden olduğu gibi sadece kağıt üzerinde muhasebe tutmak gelişen dünya pazarında yeterli olmamaktadır. Ön muhasebe paket programları ve ticari programlar ülkemizde sektör haline gelmesinden dolayı çok farklı özelliklerde ürünler bulunmaktadır.

Şirketlerin gelecek planı ve mevcut durumlarını başarılı bir şekilde izleyebilmesi için muhasebe programlarını kullanması artık zaruri bir ihtiyaç haline gelmiştir. Özellikle vadeli işlemler ve tahsilatlar yapan firmaların iş akışının takibi konusunda bu tür yazılımlardan büyük destek görmektedir.

Yazılım ve teknoloji alanında yaşanan hızlı gelişmeler özellikle muhasebe programları üzerinde ciddi gelişmelere imkan sağlamıştır. Geçmişte yüksek fiyatlar ile paket halinde satılan programlar artık işletmelerin tamamen ihtiyaçlarına göre farklı modüller ile satılabilmektedir. Birçok firma ilk başlangıç olarak kasa programı kullanarak başlamaktadır. Başlangıç aşamasında çok fazla ve işinize yaramayacak özellikli yazılımlar alarak ilave maliyetler yapmaktan kaçınabilirsiniz. Bu tür ticari yazılımlara geçişte en çok dikkat etmeniz gereken kısım ara yüz ve kullanım kolaylığı olmasıdır.

Piyasada en çok kullanılan muhasebe programları arasında olan Fenesoft ile şirketinizin ihtiyacı olan bütün muhasebe işlemlerini görebilir ve farklı şirketlerinizin hesaplarını da tek program üzerinden yürütebilirsiniz. Rakiplerine göre kolay kullanım ara yüzü ile geçiş süresinde sıkıntı yaşamadan kullanıma başlayabilirsiniz ve tamamen otomatik yedekleme özelliği sayesinde hiçbir veri kaybı yaşamadan uzun yıllarda kullanabilirsiniz. Fenesoft markalı ön muhasebe programlarının deneme sürümleri, tüm internet kullanıcılarına http://www.fenesoft.com/ adresinde sunulmaktadır.

Bir Yorum

  1. Fenesoft da güzel bir programa benziyor ancak ben bir kaç yıl önce Logo’dan Aymet muhasebe programına geçtim, gerçekten çok güzel bir program. Elbette Logo’da iyiydi ama çok masraflıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu