Erciyes Üniversitesi Biyoloji Bölümü

0
3621

Erciyes Üniversitesi Biyoloji Bölümü

Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde eğitim öğretim veren Biyoloji bölümü, bilimsel ve çok yönlü düşünmeyi sağlayan öğrenciler yetiştirmeyi hedefler. Hazırlık bulunmayan bölümde dört yılda gereken zorunlu ve seçmeli derslerin tümünü başarı ile veren ve ortalamasının en az 2.00 olan öğrenciler lisans diploması almaya hak kazanırlar.

Biyoloji bölümü, öğrencilerini bu alanda her yönden geliştirmeyi amaçlar. Biyoloji alanında öğrenilmesi gereken her şey dört yıl içerisinde bütün öğrencilere sunulmaktadır. En güncel uygulamalarla görülen işlemlerde araç gereç kullanımı ve diğer teknolojik malzemelerin kullanımı da ileri seviyede öğretilirken öğrencilerde de bilgi ve kavrayış son derece iyi noktalara geliyor. Ayrıca öğrenciler bu bölümde deney tasarlama, deney yapma, veri toplama, sonuçları ayrıntıları ile analiz etme ve her birini yorumlama becerisi de kazanırken, bu sayede kendilerine yetecek bilgi birikimini de sağlamış oluyorlar.

Biyoloji bölümünde her biri kendi alanında üst düzeylere gelmiş öğretim elemanları bulunmaktadır. Öğrencilerin iyi noktalara gelmesini hedefleyen öğretim elemanları bütün öğrencilere eşit davranma konusunda da özen göstermektedirler. Bu bölümde; Genel Biyoloji, Biyoistatistik, Omurgasız Hayvanlar, Tohumsuz Bitkiler, Genetik, Genel Mikrobiyoloji, Bitki Fizyolojisi, İnsan Anatomisi ve Fizyolojisi gibi derslerle birlikte ilk sene Türk Dili ile İnkılâp Tarihi dersleri de görülmektedir. Bölüm mezunları uzman biyolog, araştırmacı, öğretim elemanı olarak Milli Parklar, Sağlık Bakanlığı gibi yerlerde çalışabilirler.

Erciyes Üniversitesi Fen Fakültesi’nde bulunan Biyoloji bölümü fakültenin kantini ve dış kantini sayesinde öğrenci için gerekli mekânlara sahip bir bölgededir. Ayrıca kampüs içerisinde de ortalama yerde bulunan fakülte sayesinde ulaşım sıkıntısı yaşamak da en aza indirgenmiş oluyor. Fakültenin hemen yanında bulunan tramvay durağı ile öğrencilerin geç vakitlerde ulaşım sorunu yaşamalarının da en iyi çözümü sağlanmış oluyor.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet