Bölüm Tanıtımları

Erciyes Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü

Erciyes Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Tanıtım

Erciyes Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü üniversite kampüsü içerisinde bulunan Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde olan bir bölümdür. Üniversite sınavı sonucu TS2 puan türü ile öğrenci alan bu bölüm, üniversitedeki iyi bölümlerden biridir. Hazırlık sınıfı olmayan, eğitim ve öğretime doğrudan 1. sınıf olarak başlanan bu bölümde normal eğitim ve öğretim süresi 4 yıldır. Sınıf ve dönem ilerledikçe değişen ders programı ile öğrencilere kaliteli bir eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

Türkiye’de sayılı akademisyenlerin bulunduğu öğretim kadrosuyla başarılı bir hizmet sunmayı hedeflemektedir. Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı ve aynı zamanda da Klasik Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Atabey Kılıç ve birçok başarıya imza atmış diğer öğretim üyesi hocaları ile öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Alanında en iyi hizmeti veren ve öğrencileri için en iyi eğitim ve öğretim olanaklarını hazırlayan akademisyen kadrosu gün geçtikçe artmakta ve değişmektir.

Fen-Edebiyat Fakültesi, Edebiyat bölümünün en üst katında bulunan bölüm 1. Öğretim ve 2. Öğretim olarak iki öğrenci grubuna hizmet vermektedir. Öğrencilerin birbirleri ile olan ilişkileri oldukça saygılıdır. Bölüm dersleri konusunda birbirine destek olan öğrenciler, hocaları ile de sürekli iletişim halindedir. Bu sebeple derslerle alakalı sorunlar halledilebilmektedir. Akademik alanda iyi yetişen öğrenciler bölümden oldukça memnundur.

Öğrenciler Fen- Edebiyat fakültesi binasında olan kantin ile ihtiyaçlarını gidermektedir. Bu bölümden mezun olan öğrenciler formasyon aldıkları takdirde öğretmen olabilirler. Öğretmenlik dışında akademisyen olmak için bölümde kalabilirler. Bunun dışında dershane veya özel okullarda öğretmen olarak çalışabilirler. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü zordur fakat başarıldığında öğrenciye çok şey öğreten bir bölümdür. Şimdiden tercihlerinizde ve gireceğiniz sınavda başarılar dileriz.

İlgili Makaleler


Başa dön tuşu

This will close in 6 seconds