Haberler

Hazırlıkta Kalırsam KYK Bursum Kesilir mi?

Kredi ve Yurtlar Kurumu 2019 yılında burs yönetmeliğinde köklü bir değişiklik yaptı. Bu değişikliğe göre KYK bursunun devamı için “Hazırlık sınıfı öğrencileri hazırlık sınıfını geçerek bir üst sınıfa başlamaları” şartı getirildi.

Bu bilgiler ışığında üniversitenizin hazırlık sınıfında kalmanız durumunda KYK bursunuz kesilir. Bu yüzden hazırlık sınıfını ciddiye almalısınız çünkü bursunuz kesildikten sonra ilerleyen sınıflarda 4.00 ortalama yapsanız dahi hiçbir şekilde burs alamazsınız.

Hazırlık sınıfından kaldıktan sonra yaz okulunda veya yapılan farklı bir hazırlık atlama sınavıyla hazırlığı geçerseniz ve bu durum ekim ayına kadar YÖKSİS kayıtlarında görünürse bursunuz devam eder.

Bursunuz kesildiğinde bankamatikten para çekerken bursunuzun öğrenim kredisine dönüştüğüne yönelik bir bilgi gelmektedir. Bu bilgi gelmezse bile e-Devlet üzerinden bursunuzun krediye dönüp dönmediğini görebilirsiniz.

Sıkı çalışın, bursunuz kesilmesin. Başarılar ;)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yardımcı olurmusunuz?
    Size sorum şu benim hazırlık okulum bulunduğum yere 6 saat ben de hazırlık sınıfına devam etmeyip Eylüldeki muaf sonavına girmeyi düşünüyorum aceba bursum kesilirmi?
    Ve tekrar üni sınavına hazırlanıyorum eğer yeni üniversitede yeni bölüme geçerken kyk bursum kesilirmi kesilmemesi için ne yapmalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

This will close in 6 seconds