Hollanda Vizesi Bilgileri

2
3449

Bilgiler eşliğinde Hollanda vizesi‘nin nasıl alındığını sizlere sunacağız. Avrupa’da en çok tercih edilen ülkelerden biri olan Hollanda ve Avrupa’nın görkemli başkentlerinden Amsterdam özellikle kışın turistlerin gözdesi konumundadır. Hollanda devleti Bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşlarından vize talep etmektedir. Yeşil, Gri ve Hizmet pasaportu sahiplerinin 180 günlük sürede 90 güne kadar vize muafiyetleri vardır. Hollanda vizesi Schengen vizesi mahiyetinde olup vize sahibine 180 gün süre zarfında 90 gün Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Hollanda Schengen vizesi kısa süreli bir vizedir ve vize başvuruları yetkili vize merkezlerine yapılmaktadır. Tek veya çok girişli olarak alınabilen Hollanda Schengen vizesi, Schengen bölgesindeki 26 ülkeye seyahat etme imkânı tanımaktadır.

Hızlı Hollanda Vizesi Alma Yolları

Hollanda vizesi için şahsi başvuruda bulunabilirsiniz ancak karışık vize prosedürleriyle vakit kaybetmek istemiyorum hızla vizemi alıp gitmek istiyorum diyorsanız Vize Merkezi tüm dünya vize işlemlerinde olduğu gibi Hollanda Schengen vize başvurunuzu sizin adınıza yapabilen deneyimli bir vize danışmanlık firmasıdır. Bunun için öncelikle yapmanız gereken Vize Merkezi Hollanda departmanımızı arayarak durumunuza uygun evrak listesini talep etmeniz ve hazırladığınız evrakları şahsen veya kargo ile Vize Merkezi ofisine göndermenizdir. Bundan sonrasını Vize Merkezinin uzman temsilcilerine bırakabilirsiniz. Randevu tarihiniz hızla belirlendikten sonra parmak izi işlemi e-mail yoluyla davet edilirsiniz. Önceden alınmış Schengen vizelerinde parmak izi geçerli yolcular parmak izi işlemi için tekrardan gelmelerine gerek kalmadan işlemlerini yapabilmektedirler. Vizeniz çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Ekspres vize başvurusu yaparak vizenizi hızla almanız mümkündür. Hollanda ekspress vize (VIP) başvurularında randevu tarihi daha erkene alınabilmektedir ancak bu durum başvurunun işlem süresini etkilememektedir.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vizenin işlem ve çıkış süresi ortalama 7 ile 15 iş günü arasında değişmektedir. Konsolosluğun tatil olduğu veya kapalı olduğu günler göz önünde bulundurularak başvuru yapılması tavsiye olunur. Vize randevusu mülakatı içermemektedir ancak gerekli görüldüğü taktirde konsolosluk tarafından mülakata çağrılabilirsiniz. Bu nedenle vize başvurunuzun dikkatle yapılması, vize talebinizin prosedürlere uygun şekilde iletilmesi önemlidir. Vizenizin onayına ve süresine karar veren tek yetkili kurumun Konsolosluk olduğu unutulmamalıdır. Bu bağlamda vize talebinizin gerçekçi olmasına özen göstermeniz istediğinizi vizeyi almanızda avantaj sağlayacaktır.

Hollanda Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Hollanda vize ücreti talep edilen vize türü ve seyahatin amacına göre değişebilmektedir. Vize ücreti konsolosluk harç bedelleri ve Vize Merkezi işlem ücretlerini içermektedir ve dönme göre güncellenebilmektedir. 12 yaş altı çocuklardan vize bedeli alınmamaktadır. Seyahat amacınızı belirledikten sonra Vize Merkeziin çağrı merkezini arayarak güncel Hollanda vize fiyatı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda vize başvurusu için gerekli evraklar seyahatinizin amacına göre değişir. Hollanda turistik, ticari veya aile ziyareti vizelerine özel evraklar hazırlanması gerekir. Bu nedenle mesleğinize ve durumunuza uygun evrakları hazırlamaya özen gösteriniz. Hollanda vizesi gerekli evraklarından pasaport, biyometrik fotoğraf, güncel tarihli banka hesap detayları hemen hemen her vize başvurusunda bulunan belgelerdir. Pasaportunuzun vize bitiş tarihinden sonra 3 ay geçerli olması gerekliliği, biyometrik özellikteki fotoğraflarınız güncel ve daha önce kullanılmamış olmaları, banka hesap özetlerinizin mutlaka güncel olması gibi önemli kriterlere dikkat etmekte fayda var.

Çalışanların, emeklilerin, iş yeri sahiplerinin, öğrenciler, ev hanımlarının ve devlet memurlarının durumlarına özel hazırlamaları gereken ek evraklar vardır. Çalışanlar ve firma sahipleri yeni şirket evraklarını, öğrenciler öğrenci olduklarına dair belgeyi, ev hanımları sponsor evraklarını başvuru dosyasına eklemelidirler. Bütün bu evraklara ek olarak durumunuza özel başka evraklar da talep edilebilmektedir. Eksik ve güncel olmayan belgelerle yapılan başvuruların sonunda ret alma olasılığı artar.

Vize uzmanlarının deneyimlerinden yola çıkarak seyahat planınıza uygun sonuç odaklı çözümlerimiz ihtiyaç duyduğunuz vizeyi almanızda size kolaylıklar sağlayacaktır. Hollanda Schengen vize departmanımıza telefon numaramızdan ulaşabileceğiniz gibi görüş, öneri ve vize taleplerinizi sitemiz üzerindeki mail adreslerimize e-mail ile iletebilirsiniz.

https://www.vizemerkezi.com


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

2 YORUMLAR

  1. hollanda bilgileri faydalı oldu, gerçekten eğitim ve iş imkanı olarak iyi bir seçime benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim