İİBF Mezunları Gazeteye İlan Verdi

0
3504

BU YAZIMIZDA 2017 KPSS puanıyla İİBF öğrencilerinin atanma ihtimalini hesaplamıştık. KPSS A Grubu sınavına giren adayların yalnızca %1’i atanmakta. Üstelik 2017 KPSS sonucu her yıl alım yapan Gelir Uzman Yardımcılığı gibi fazla alım yapan kurumlar ilana çıkmadı.

Geçtiğimiz yıllarda fazla alım yapan Gelir Uzman Yardımcılığı, İl Göç Uzman Yardımcılığı, Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı, Vergi Müfettiş Yardımcılığı ile birlikte bağımsız kurumlar ve bakanlıklardaki denetçi, denetmen, uzman ve müfettiş yardımcılığı kadroları için ya 3-5 kişilik ilan geldi ya da hiç alım yapılmadı.

Özetle 90+ puan alıp Türkiye derecesi yapmış adaylar şuan işsiz. İşsizden öte bunca olumsuzluğa rağmen sınav ilanı beklemektedir. Çok kısa bir sürede İİBF mezunlarının istekleri dikkate alınmalıdır.

İİBF mezunları 2016 yılında gelmeyen ilanlara tepki olarak kendi aralarında para toplayıp 5 bin lira gibi bir mebla ile gazetelere ilan vermişti. Aradan geçen birkaç aylık süreden sonra Gelir Uzman Yardımcılığı ilanı gelmişti. Umarız bu yıl da 2017 KPSS’de iyi puan almış ve hala emek veren adayların umudu olan sınav ilanları hızlı bir şekilde gelir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim