İnternet Reklam Arama Motoru

0
3149

Reklamcılık sektörü internet kullanıcılarının artmasıyla büyük önem kazandı. Reyting rekorları kıran dizi ve filmlerin gösterim yaptığı televizyon kanalları, yüksek tirajlı gazeteler bile internet sitesi yoluyla reklam almaktadırlar. Ancak tüm internet kullanıcılarına ulaşmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki Google ve Yandex gibi arama motorlarına reklam vermek; diğeriyse facebook, instagram gibi sosyal medya sitelerine reklam vermektir. Bu sayede reklamverenler istediği kitlelere kolayca ulaşabilmekte ve etkileşim yoluyla çok daha fazla kullanıcıya ulaşabilmektedir.

Google arama motoru Türkiye’de en çok ziyaret edilen sitedir. Google Adwords kullanarak istediğiniz kelime arandığında ilk sıraya çıkmak isteyen reklamverenler böylece az maliyetle hedef kitleye ulaşmayı sağlayabilmektedirler. Yine bir diğer arama motoru olan Yandex de son yıllarda Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapmıştır. Özellikle Fenerbahçe ile yaptığı sponsorluk anlaşması sayesinde Türkiye’de ziyaret edilen ilk 15 site arasına girmeyi başarmıştır.

Ülkemizde Google, en fazla kullanılan arama motorudur ancak hedef kitlenin tamamına ulaşmak için farklı arama motorlarına reklam vermek kitlelere ulaşmanın etkili yollarından biridir. Bu yüzden Türkiye pazarında gelecekte daha iyi yerlere geleceğini düşündüğümüz Yandex’e de reklam vermek farklı kullanıcılara ulaşmak demektir. Şöyle düşünün Türkiye’de yüksek tirajlı çok fazla gazete bulunmaktadır. Bunlardan yalnızca birine reklam verirseniz geriye kalan gazeteleri okuyan kitlelere ulaşmanız da mümkün olmayacaktır. http://www.internetreklampaketi.com/yandex-reklam.php Yandex’e hemen reklam vermek için internet reklam paketi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Reklam sektörünün bir diğer devi de sosyal medyalardır. Şöyle ki facebook’un 1.5 milyarın üstünde kullanıcısı bulunuyor. Yine daha çok gençler arasında popüler olan instagram uygulamasını da milyonlarca birey kullanmaktadır. Bu iki alanda verilecek reklamların geri dönüşleri de beklenenin üzerinde olacaktır. Çünkü bu sitelerde verilecek reklamlar şehir, cinsiyet, takım vb. kategorilere göre çıkmakta ve bu sebeple etkileşim ve geri dönüşleri de tavan yapmaktadır. http://www.internetreklampaketi.com/ sizleri Google, Bing, Yandex, Facebook, Instagram gibi sitelerle buluşturmanızı sağlayan ve her keseye uygun paketleriyle reklam sunan Türkiye’nin en kaliteli internet reklamcısıdır.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim