Just English

0
3236

Ülkemizde dil eğitimi büyük önem taşımaktadır. Yalnızca özel sektörde değil kamu sektöründe de artık birçok kurum ingilizce şartı aramaktadır. Yine akademik kariyer düşünen adaylar da soluğu İngilizce kurslarında almaktadır.

Özel sektörde şirketler yabancı ülkede bulunan şirketlerle etkileşim içinde olduğu için işe yeni alacağı adayların yabancı dil seviyesine bakmaktadır. Bu yüzden özel sektörde çalışanların büyük bir kısmı yabancı dil eğitimi çok iyi olan ODTÜ, Sabancı, Bilkent gibi üniversite mezunlarını seçmektedir. Tabi ki bu üniversitelerde okumak şart değil. Dile yatkınlığı olan öğrenciler Erasmus, Work And Travel gibi programlarla dilini geliştirirken dil seviyelerini yükseltmek için kursa da gitmelidirler. Bu alanda sizlere Just English kursunu tavsiye edebilirim. Elemantary seviyesinden advanced seviyesine kadar alanında uzman öğretmen kadrosuyla İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Just English ile ileri seviyeye kadar Rusça, İspanyolca ve Almanca dillerini de öğrenmeniz mümkün.

Üniversiteye adımını atan öğrenciler bir anda akademik İngilizce ile karşılaşabilmektedir. Gerçekten ülkemizde dil eğitimi çok kötü. İlkokuldan lise son sınıfa kadar aynı bilgiler tekrardan öteye gitmemektedir. Üniversiteyi yeni kazanan adaylar da %30 ve %100 İngilizce olan bölümlerde çok zorlanmaktadır. Hatta ODTÜ, Hacettepe, Bilkent vb. üniversitelerde okuyan öğrenciler hazırlık sınıfında kalmaktadırlar. Hazırlık atlama kursu ile de her üniversiteye özel açılan sınıflarda geçmiş yıllarda çıkmış benzer sorulara çalışarak hazırlık sınıfını geçebilirsiniz.

Akademik kariyer ve uzman yardımcılığı kadroları düşünen adaylar için yine YDS, TOEFL gibi sınavlardan baraj puan istenmektedir. Örneğin Dışişleri Bakanlığı Uzman Yardımcılığı kadrosu için açılan sınav ilanında YDS’den en az 70 puan alma şartı aranıyor. Bu tarz sınavlar İngilizce bilgisini ölçmediği için kursa gitmek şart. Kurslarda hem dil hem de YDS’ye yönelik bazı taktikler öğretilmektedir.

Just English’de pte kursu da bulunmaktadır. PTE, yurt dışı eğitiminde ve yüksek lisans, doktora başvurularında akademik İngilizce gerektiren kurumlarda kullanılmaktadır. PTE’nin uluslararası geçerliliğinin olması yanında okuma, dinleme, konuşma ve yazma bilgisini ölçen bir sınavdır. Bu sebeple gerçekten ileri derece dil bilgisi istemektedir. PTE sınavından başarılı olmak için uzman kadrosu, öğrenci odaklı vizyonuyla Türkiye’nin 1 numaralı dil okulunu seçebilirsiniz.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim