Üniversite

Kadir Has Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Kadir Has Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Kadir Has Üniversitesi 1997 yılında İstanbul’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Ülkemizdeki diğer vakıf üniversitelerine nazaran daha eski olduğu için oturmuş bir sistemi vardır. Akademik kadronun sağlam olmasıyla birlikte öğrenci profili de üniversitenin adının duyulmasını sağlayan en önemli etkenlerin başında gelmektedir.

Kadir Has Üniversitesinin Haliç kenarında bulunan Cibali kampüsü ile Silivri ilçesinde bulunan Selimpaşa kampüsü olmak üzere iki yerleşkede eğitim vermektedir. Lisans programları Cibali kampüsünde yer alırken yüksek okulları Selimpaşa kampüsündedir. Kadir Has Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel taban puan, başarı sıralaması, kontenjan verilerine ulaşabilirsiniz.

Kadir Has Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 7.110
İkinci öğretim 0
TOPLAM 7.110

Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü

Cibali kampüsünde lisans programları yer almaktadır. İstanbul’un ulaşım problemine değinmemize gerek yok. Bir çok üniversiteye ulaşım çok zorken Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü, İstanbul’un tüm merkezi noktalarına ulaşımın kolay olduğu Haliç kıyısında yer almaktadır. Metro, metrobüs, İETT otobüsleri ve vapur ile aktarma yaparak KHAS’a ulaşabilirsiniz.

2019 yılı itibariyle İstanbulkart öğrenci bileti 1,25 ₺’dir. Aktarma ücreti ise 0,45-0,55 ₺ arası değişmektedir.

Kadir Has Üniversitesi Selimpaşa Kampüsü

Bu kampüste önlisans programları yer almaktadır. Selimpaşa Kampüsü Avrupa yakasındaki Silivri ilçesindedir. Denize yakın mesafededir ancak çevresinde vakit geçirebileceğiniz sosyal mekanlar sınırlıdır. Ulaşımın zor olduğu bir lokasyona sahip olduğu için Selimpaşa’da okuyan öğrencilerce sıkça eleştirilmektedir. 300, 300B ve 303 numaralı İETT otobüsleriyle Silivri’den Kadir Has Üniversitesi Selimpaşa Kampüsüne ulaşabilirsiniz.

Kadir Has Üniversitesi & Yemek

Üniversite yemekhanesinde 3 çeşit yemek ortalama 15 ₺’ye denk gelmektedir. Üniversite kantini veya yakın konumda bulunan restoranları da tercih edebilirsiniz. Bizim favorimiz tostçu albay. Çok uygun fiyata leziz tost yiyebilirsiniz.

Kadir Has Üniversitesi & Barınma

Kadir Has Üniversitesi kız öğrenci konukevi Cibali Kampüsünün hemen arkasında; erkek öğrenci konukevi ise Hasköy’de bulunmaktadır. 67 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurdunda odalar 1 ve 2 kişiliktir. 110 kapasiteli erkek öğrenci yurdunda ise odalar 1, 2, 3 ve 4 kişiliktir.

Odalarda kişiye özel elbise dolabı, ortopedik yatak, kitaplık, çalışma masası, sandalye bulunmaktadır. Ortak alanlarda ise TV salonu, etüd odası, mutfak ve çamaşırhane vardır.

Kadir Has Üniversitesi Yurt Ücretleri

  • Yıllık yurt ücreti farklı oda seçeneklerine göre 8.000 – 15.300 ₺ arası değişmektedir.
  • Aşağıda yer alan fiyatlar 2018-2019 eğitim yılına aittir. Yeni yılda değişiklik gösterebilir.
  • Ücretler 9 aylık süreyi kapsamaktadır.
  • İstanbul dışından gelerek yurtta kalmak isteyen ilk 3000’den gelen öğrencilere 2/3 kişilik odalarda ücretsiz barınma imkanı sağlanır. Barınma imkanı normal öğrenim süresince devam eder. Bu süre yabancı dil hazırlık okulunda okuyacak öğrenciler için 5 yıl, fakültelerin birinci sınıfına başlayan öğrenciler için 4 yıldır.

Kadir Has Üniversitesi Logo

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

This will close in 6 seconds