Tanıtım

Kişisel Blog Yazıları

Kişisel blog siteleri ülkemizde hızla artmaktadır. Bu da bireylerin bilgiyi paylaşma isteklerini göstermektedir. Ben de sıkça teknoloji ve eğitim üzerine blogları takip etmekteyim. Haber sitelerinin o boğuşu, klişeleşmiş içerikleri insanları boğuyor. Arama motorlarına şirin gözükmek için 5 cümlede ifade edilecekleri binlerce cümleye nasıl sığdırdıklarını anlamak mümkün değil. Kişisel blog siteleri öyle mi? Bir kere buram buram yazılarda samimiyet kokuyor. Teknoloji yazısı okurken bile yazar sizi gülümsetebiliyor. Merhaba ile başlayan bir yazıdan yazar da okur da her zaman zevk duyarlar. Benim takip ettiğim bir kişisel blog sitesi var. Sosyal medyada bilmediğim bir çok konuyu ondan öğreniyorum.

Siyaset bilimi öğrencisi olmama rağmen yine programlama ile ilgilenmekteyim. Bu ilgi de sizleri internet sitelerine merak salmanıza neden oluyor. c programlama dersleri ile ilgili bilgileri öğrenirken yine o samimi blog diliyle karşılaşıyorum. Bu yüzden öğrenmem de kolaylaşıyor. Hatta programlamayla ilgili epey yol katettiğimi söyleyebilirim. Bilgisayar mühendisi kadar olmasa da programcılık bölümü öğrencisiyle c programlama hakkında kapışacak seviyeye geldik şükür.

Blogda java ile ilgili bir kategori de bulunmakta. Ancak kahve fincanına benzeyen logosu olan javaya bir türlü ısınamadım. Zorluğunda mıdır yoksa vakit ayırmak güç mü geliyor bilemiyorum. Bir çalışma yapacağım zaman da zaten www.mmsrn.com yazarına mesaj atıyorum, üşenmeden de her türlü konuda yardımcı oluyor.

Kişisel blog sitelerinde nadir rastladığım bilimsel yazılar ilgimi çeken bir diğer nokta. Ara ara takip ettiğim farklı blog sitelerinin ana içeriği teknolojiyi oluştururken araya birkaç şey de serpiştiriyorlar. Ancak javadan c programlama derslerine, bilimsel yazılardan internet kullanımına, teknolojiden sosyal medyaya kadar sınırsız içeriğin bulunduğu kişisel blog adeta bir renk cümbüşü. Özellikle webmaster adayları için de bir rehber niteliğinde olan blog yazarı seo, mozrank, domain authority gibi internet siteleri için hayati önem taşıyan bilgi ve verilerle okuyucularına yol göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu