Liste

Kopya Çekmenin Sanat Olduğunu Gösteren 8 Resim

Risk kelimesinin manası kopyada gizlidir. Ya “0” alacaksın ya da o dersten geçeceksin. 0 almak istemeyen öğrencilerin en çok kullandığı 8 kopya yöntemine göz atalım. İşte kopya çekmenin sanat olduğunu gösteren 8 resim;

 

1. Çevrenden kopya çekme: Beynin ne kadar fonksiyonlu çalıştığını gösteren kopya stilidir. Bir yandan arkadaşının kağıdına bakmaya çalışırken bir yandan görülen kısım kağıda yazmaya çalışılır bir taraftan da gözetmene yakalanılmayacak zaman parçası seçilir. Genelde test sınavlarında bakmak kolay olsa da görme sorunu yaşamayanlar klasik sınavlarda da çevresindeki öğrencilerden kopya çekebilir.
 

2. Telefonla kopya çekme: En sık başvurulan kopyadır. Özellikle yüksek kaliteli resim çeken telefonların yaygınlaşmasıyla kopya çekmek kolaylaştı. Dokunmatik ekranlı telefonlarda tuşlar ses de çıkarmadığı için kolayca kopya çekilir.
Kopya-cekme-sanati-2

 

3. Tırnağa kopya yazmak: Şaheserlik isteyen kopya çekme stilidir. Önce 0.01 inceliğinde kalem temin edilecek ardından titizlikle tırnaklara küçük harflerde kopya yazılacak. Zor iş doğrusu.
Kopya-cekme-sanati-3

 

4. Ayakkabı altına gizlenen kopya: Hababam Sınıfındaki kopya sahnesini gözümüzde canlandıran kopya çekme taktiği. Arkadaşın sırtına dokunulur ve ayakkabı altına gizlenen kopya yazılı kağıt harfiyen kağıda yazılır.
Kopya-cekme-sanati-4

 

5. Uç kutusuna kopya saklamak: Kalem için alınan farklı çeşitteki uç kutuları önce sökülür. Kopyaya en müsait sistemli (genellikle büyük olur) uç kutusu seçilir ve içine kopya saklanır.
Kopya-cekme-sanati-5

 

6. Duvara kopya yazmak: Sonbahar döneminin vizelerinde işe yaramayacak olan sistemdir. Duvarlar tertemizdir. Bu sebeple yazılan kopyaların gözetmenler tarafından görülme ihtimali yüksektir. Genellikle ilkbahar dönemi sınavlarında işe yarar.
Kopya-cekme-sanati-6

 

7. Ele kopya yazmak: Genellikle ortaokul öğrencileri tarafından kullanılır. Lise ve üniversite öğrencileri bu sistem yanında çağ atlamıştır.
Kopya-cekme-sanati-7

 

8. Kaleme kopya yazmak: En az tırnağa kopya yazmak kadar zordur. Fakat bant ve yazı fontlarıyla bu sistem kolaylaşmıştır. Yakalanılması zordur çünkü gözetmenlerin en son bakacağı yer kalemdir.
Kopya-cekme-sanati-8

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu