KPSS İktisat Kaynak Önerisi

0
11608

İktisat, A Grubu adaylarının en çok zorlandığı derslerin başında gelmektedir. KPSS’de mikro iktisat, makro iktisat, Türkiye ekonomisi, para-banka-kredi, uluslararası iktisat, iktisadi doktrinler, büyüme ve kalkınma konularından toplamda 40 soru çıkmaktadır. İktisat testi kurumların alım yaptığı puan türlerinin çoğunu etkilediği için iktisattan en azından ortalamaya yakın bir net yapmanız gerekmektedir.

Bir bütün olarak incelendiğinde çok fazla alt konuya bölünen İktisatta en önemli derslerin başında şüphesiz Mikro ve makro iktisat gelmektedir. İktisatın geri kalan dersleri de “Dörtlü iktisat” olarak bilinmektedir. Bu yazımızda piyasada kabul gören, adaylar tarafından tavsiye edilen iktisat kaynaklarını incelemeye çalışacağız. İnceleme yapmadan önce konu anlatımlı kitapların bir araç olduğunu ve içerik olarak birbirine çok benzediğini bilmenizde fayda var. Kısacası iktisattan yüksek net almak sizin azim ve çalışmanıza bağlı. Bu noktada yıl boyunca tek kaynaktan giderek ve o kaynağı sürekli tekrar edip soruyla pekiştirerek iktisattan istediğiniz neti yapabilirsiniz.

İKTİSAT KONU ANLATIMLI KİTAP ÖNERİSİ
1- HYSTERESİS – TUFAN SAMET ÖZDURAK

Themis ve Makro Akademi KPSS kurslarında iktisat derslerine girmiş, ders anlatışıyla öğrencilerin çok sevdiği ve tüm kaynaklarını arkadaşlarına önerdiği Samet hocanın hem konu anlatımlı hem de soru bankası kitaplarını gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.


2- Yüksek Bilgili Mikro ve Makro Konu Anlatımlı Kitap

İktisat alanında en deneyimli hocalardan olan Yüksel Bilgili’nin kitapları piyasanın en iyi ve en eski kaynakları arasında yer almaktadır. Her yıl yeni baskıyla birlikte kitapta güncelleme yapılmaktadır.


3- Dilek Erdoğan Kurumlu – Economicus

Pegem Akademi Ankara şubesinde Mikro ve Makro İktisat hocalığı yapan Dilek Erdoğan Kurumlu’nun hazırladığı Economicus konu anlatımlı iktisat kitabı özgün içerik, kaliteli özgün ve çıkmış sorulardan oluşmaktadır. İktisat özgün soru bankası olarak da kesinlikle Dilek Erdoğan Kurumlu’nun Economicus Özgün Soru Bankası kitabını almanızı tavsiye ediyorum.


4- Cemal Arslan – Katalaksi

Özellikle 4’lü iktisatta Katalaksi konu anlatım kitabını alabilirsiniz. Özgün sorular kısmında KPSS’de çıkan birçok soruyu kitapta görebilirsiniz.


5- Yargı Akademi – LABOR

KPSS ve kurum sınavları için alabileceğiniz konu anlatımlı kitap.


6- PARETO

Ahmet Erdoğan ve Aykut Bulduk’un çıkardığı mikro-makro-para banka-büyüme ve kalkınma konu anlatımlı kitap


7- Adem Kılıç – Usta

GUY vb. kurum sınavlarına hazırlananların sıkça duyduğu isim olan Adem Kılıç’ın KPSS ve kurum sınavlarına yönelik çıkardığı USTA isimli iktisat kitabı


8- A Kadro İktisat Konu Anlatımlı Kitap

A Kadro gerek yayınları gerekse kurs anlamında Türkiye’nin önde gelen başarılı kaynaklarının başını çekmektedir.


9- Lider Yayınları İktisat Kitabı

Mikro ve makro olmak üzere iki kitaptan oluşmaktadır.


10 – Erol Bulut – Analiz


KPSS ve kurum sınavları uzun, yorucu bir süreç olduğu için hukuk, maliye, muhasebe ve iktisat derslerinde kaynak seçimi çok önemlidir. Zira yıl içinde aynı dersten farklı konu anlatımlı kaynaklara çalışacak fırsat yakalamayabilirsiniz. Bu sebeple araştırarak aldığınız konu anlatımlı kitabı tekrar tekrar döndükten sonra özgün ve çıkmış soru kitabı almalısınız. Konuları özgün ve çıkmış sorularla pekiştirerek 40 soruluk iktisat testinden güzel bir başarı elde edebilirsiniz.

İKTİSAT SORU KİTABI ÖNERİSİ
1- Yüksek Bilgili – Ceteris Paribus


2- Zeynel Dinler İktisat Çıkmış Soru Bankası


3- Dilek Erdoğan Kurumlu – Economicus Özgün Soru Bankası


4- Tufan Samet Özdurak – Themis Özgün Soru Bankası


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim