Üniversite

Lokman Hekim Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Lokman Hekim Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Lokman Hekim Üniversitesi, Sevgi Vakfı tarafından 2017 yılında Ankara’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Üniversite, akademik faaliyetlerine 2018-2019 eğitim yılında 5 fakülte ve 1 yüksekokul’da başlamıştır.
Üniversitenin sloganı: “Gelecek seni bekliyor.”

Üniversitenin genel olarak sağlık alanına yoğunlaşması büyük bir avantajdır. Lokman Hekim Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel yıla ait taban puan, başarı sıralaması, kontenjan bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Lokman Hekim Üniversitesi & Barınma

Lokman Hekim Üniversitesinin kendisine ait yurdu bulunmamaktadır. Öğrenciler genellikle metro istasyonuna yakın konumda veya Bahçelievler 7.Caddeye yakın konumdaki özel yurtlarda barınmaktadır.

Lokman Hekim Üniversitesi Özel mi?

Lokman Hekim Üniversitesi vakıf (özel) üniversite statüsündedir. Bu yüzden eğitim ücretlidir.

Lokman Hekim Üniversitesi & Ulaşım

Lokman Hekim Üniversitesi Ankara şehir merkezine 8 km, AŞTİ’ye 4 km uzaklıkta, ODTÜ metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Kızılay’dan metro ile 15 dakika içinde LHÜ‘ye ulaşabilirsiniz. Üniversite, Kentpark, Cepa ve Armada AVM’lere yürüme mesafesindedir.

Otobüs ve metroda öğrenciler için biniş ücreti 2019 yılı itibariyle 1,75 ₺‘dir. Öğrenciler, öğrenci belgesi ve vesikalıkla birlikte Ankara Kart başvurusu yaptıktan sonra indirimli olarak kartlarını kullanabilirler.

Lokman Hekim Üniversitesi Tanıtım Videosu
YouTube video

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu