Liste

Marmara Üniversitesi’nden Mezun Olmuş 15 Ünlü

1. Recep Tayyip Erdoğan: Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunu.Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. cumhurbaşkanı. Bu görevinden önce 11 yıl başbakan ve 12 yıl Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanlığı görevlerinde bulundu.

AK PARTI GENEL BASKANI VE BASBAKAN RECEP TAYYIP ERDOGAN

2. Kemal Sunal: Oynadığı rollerle Türk sinemasına yeni bir soluk getiren Kemal Sunal Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde okudu.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-2

3. Ahmet Ümit: Polisiye roman türünde eserler veren yazar Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-3

4. Nihat Ergün: 3 dönem milletvekilliği ve bir dönem de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yapan Ergün, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-4

5. Aydın Doğan: Türkiye’nin en önemli medya patronlarından biri olan Aydın Doğan Marmara Üniversitesi mezunu.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-5

6. Kıraç: Şarkılarıyla bir döneme damgasını vurmuş sanatçı. Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Mezunu.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-6

7. Şebnem Paker: 1997 yılında katıldığı Eurovisyonda “Dinle” parçasıyla 3.oldu. Beşinci Mevsim ve Dinle şarkıları dinlenesi. Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümü mezunu.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-7

8. Kadir İnanır: Devlerin Aşkı, Selvi Boylum Al Yazmalım ve bir çok unutulmaz filmde oyunculuk yaptı. Özellikle Türkan Şöray ile oynadığı filmler unutulmazlar arasına girdi. Kadir İnanır, Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunudur.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-8

9. Kadir Topbaş: 2004’ten beri İstanbul Belediye Başkanlığı yapan Topbaş Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-9

10. Meral Akşener: Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili, TBMM başkanvekilliği yapmış bir kaç kadın milletvekilinden biridir. Akşener 21. dönemde de İçişleri Bakanlığı yapmıştır. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü mezunudur.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-10

11. Saim Orhan: STV’de yayınlanan Ayna programının sunucu. Türkiye’nin en çok gezen insanı olarak bilinen Saim Orhan yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde yapmıştır.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-11

12. Nihat Genç: Çeşitli televizyon programlarından, üniversitelerdeki konferanslarından, Leman’daki ve çeşitli dergilerdeki yazılarından ve kitaplarından tanıdığımız Nihat Genç bugünkü Marmara Üniversitesi’nin temelini oluşturan İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olmuştur.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-12

13. Şevval Sam: Şarkıcı Leman Sam’ın kızı olan Şevval Sam, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-13

14. Sinan Oğan: MHP Iğdır Milletvekili olan Oğan, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. Oğan, yüksek lisans çalışmasını da Marmara Üniversitesi’nde tamamlamıştır.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-14

15. Nihat Zeybekçi: Şuan ekonomi bakanı olarak görev yapan Nihat Zeybekçi, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümü mezunudur.
marmara-universitesinden-mezun-olmus-unluler-15

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

This will close in 6 seconds