Nişantaşı Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
4301

Nişantaşı Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Nişantaşı Üniversitesi, Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2012 yılında İstanbul’da kurulan vakıf üniversitesidir. 3 Fakülte, 4 Yüksekokul, 1 Enstitü, 1 MYO’dan oluşan üniversitenin merkez kampüsü Sarıyer’de bulunan Maslak 1453 NeoTech Kampüsüdür. Üniversitenin eğitim dili Türkçe’dir.

Nişantaşı Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel taban puan, başarı sıralaması verilerine ulaşabilsiniz. Nişantaşı Üniversitesinin üç yerleşkesi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Maslak 1453 NeoTech Kampüsü (Merkez yerleşkesi, Avrupanın en büyük kapalı alana sahip kampüsüdür)
  • Osmanbey Kampüsü (Moda Tasarımı Atölyesi, Bilgisayar Laboratuvarı, Yabancı Dil Laboratuvarı, Güzellik ve Cilt Bakım Atölyesi, Çizim Atölyesi ve Kütüphane bulunmaktadır.)
  • Sadabat Kampüsü (Mimarlık-Mühendislik Fakültesi öğrencileri için 2 atölye, Sanat Tasarım Fakültesi öğrencilerinin kullanabilecekleri 2 atölye, TV-Radyo stüdyoları ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün kullanımına ayrılmış Gastroditoryum bulunmaktadır.)

Burayı lütfen dikkatli okuyun! Tanıtım yazımız, video ve görseller her ne kadar tercihlerinizi etkilese de tercih listenize eklemeyi düşündüğünüz üniversitelerin tanıtım günlerine katılmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece daha isabetli kararlar verebilirsiniz.

Nişantaşı Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 16.701
İkinci öğretim 4.013
TOPLAM 20.714

Nişantaşı Üniversitesi & Yemek

Hem tabldot hem de alakart menülere sahip mekanlarda yemek yiyebilirsiniz. Üniversitede bulunan mekanlar: Simit Sarayı, Oses Çiğ Köfte, Ramiz Usta, Mua Gelatieri d’italia, Starbucks. Ayrıca kampüste Migros bulunmaktadır.

Nişantaşı Üniversitesi & Barınma

Nişantaşı Üniversitesinin kendisine ait bir yurdu bulunmamaktadır. Öğrenciler genellikle ev veya özel yurtlarda barınmakta.

Nişantaşı Üniversitesi Tanıtım Videosu

Öğrenci gözüyle güzel bir tanıtım videosu olmuş. Klasik tanıtımların dışına çıkarak üniversitenin Maslak’taki kampüsünü detaylı olarak incelemiş arkadaş. İzlemenizi tavsiye ediyoruz.

YouTube video


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim