Önlisans (2 Yıllık) Okuyanlar KYK Yurdunda Kalabilir mi?

0
6899

Sosyal medya hesaplarımızdan sıklıkla gelen sorulardan biri de 2 yıllık önlisans bölümü okuyanlar yurtta kalabilir mi? sorusudur.

2 yıllık önlisans programı okuyan üniversite öğrencileri KYK yurtlarında barınabilmektedir. Barınma konusunda 4 yıllık lisans bölümünde okuyan öğrencilerle hiçbir ayrım yoktur. Maddeler halinde kısaca önlisans programlarında okuyan öğrencilerin KYK yurtlarında barınmaları hakkında bilgiler verecek olursak;

1- KYK yurt ücreti ne kadar?

2018 yılı için KYK yurt ücretleri 168-280 TL arası değişmektedir. İsim isim KYK yurtları ücretlerine BURADAN bakabilirsiniz.

2- KYK yurtlarında yemek için ücret ödüyor muyum?

KYK yurtlarında devlet her öğrenciye günlük 11 TL yemek yardımı yapmaktadır. Kahvaltı için 3,50 TL; akşam yemeği için 7,50 TL yardım yapılmaktadır. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeği için bu ücretlerden fazla yemek alırsa üstünü ödeyerek yemek yiyebilir. Örneğin akşam yemeğinde seçtiğiniz yemekler 10 TL tutarsa 2,50 TL ek ücret ödeyerek yemeğinizi yiyebilirsiniz.

3- KYK yurtlarında ne zamana kadar kalabilirim?

KYK yurtlarında kalmaya hak kazandığınız takdirde 2 yıl boyunca yurtlarda kalabilirsiniz. Ancak bunun için bazı şartlar bulunmakta. İlk şart 2 yıl boyunca yurtta kalabilmek için 1.sınıfta başvuru yapmanız gerek. Yani üniversiteye kayıt olduktan sonra KYK yurduna başvurursanız 1 ve 2.sınıfta yurtta kalmaya devam edersiniz. 2.sınıfta kalmak için yeniden yurt başvurusu yapmanıza gerek yok.

Okulunuzun uzaması durumunda; KYK yurtlarında barınan öğrencilerden normal öğrenim süresinde öğrenimlerini tamamlayamayanlara kayıtları silinmeksizin bir öğretim yılı daha yurtlarda barınma imkanı sağlanır.

KYK YURTLARI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ almak için BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim