POMEM Başvuru Şartları

0
3330

POMEM başvuru şartları nelerdir?

Son zamanlarda polis alımlarında yaşanan artışlardan sonra birçok kişi polis olmak için başvuru yapmanı şartlarını armaya başladı. Özellikle Üniversite mezunu olup henüz iş bulamayan kişilerin tercih ettiği mesleklerin başında gelen polislik hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizler için açıklayalım.

Öncelikle hükümetin 10 Bin polis alacağını duyurmasından sonra polisliğe başvuru yapacak binlerce adayın olduğunu ve şartlarını merakla beklediğini biliyoruz. Bu konuda sizlere ilk olarak POMEM’e başvuruda bulunacak olan kişilerin 4 yıllık herhangi bir üniversiteden mezun olacağını açıklamak istiyoruz. Bu konuda bölüm fark etmediğini belirtmek isteriz.

Açıköğretim okuyanlar POMEM’e başvuruda bulunabilir mi?

Anadolu Üniversitesi ve diğer üniversitelerin dışarıdan okuma sistemi olan açık öğretim fakültesinden mezun olanlarında POMEM’e başvuru da bulunma şartının olduğunu belirtelim. Ancak bu fakültelerden ve diğer fakültelerden mezun olan kişilerin başvuruda bulunması için gereken şartın son iki yıl içerisinde KPSS’den 60 ve üzerinde puan almış olması gerekmektedir. Bu konuda 60 üzeri puan alanların Polis olmak için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine başvuruda bulunabileceklerini sizlere belirtmek isteriz.

KPSS puanı 60’dan düşük olanlar başvuru yapamaz mı?

Polis Meslek Eğitim Merkezine başvuruda bulunmak isteyen ve KPSS puanı 60’ın altında bulunan kişilerin en çok merak ettiği soruların başında gelen bu durumda 60 altında alanların başvurusunun kabul edilmeyeceğini belirtelim. Bunun nedeni ise sistem üzerine giriş yapıldığı andan itibaren 60 altında alan kişilerin sistemde isimlerinin çıkmayacak olması bu yüzden 60 altında alan kişilerin herhangi bir başvuru şansı bulunmuyor. Buna puanı 59 .999 olsa bile bu kişinin başvuru şansının olmadığını belirtmek istiyoruz.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim