Şırnak Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
4971

Şırnak Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Şırnak Üniversitesi, 2008 yılında Hz. Nuh’un gemisinin yer aldığı rivayet edilen Cudi Dağı eteklerinde kurulan bir devlet üniversitesidir. Şırnak Üniversitesi kampüsü, şehir merkezine 7 km uzaklıkta Şırnak-Cizre yolu üzerinde yer almaktadır. Yeni inşa edilen bir kampüs olduğu için fiziki ortamın iyi olduğunu söyleyebiliriz. Üniversiteye ulaşım şehir içi minibüs ve küçük otobüslerle yapılmaktadır.

Şırnak Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel taban-tavan puan, başarı sıralaması, kontenjan bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kampüs içinde sürekli konferans vb. etkinlikler yapılmakta. Ayrıca kampüs içinde bisiklet kiralayabiliyorsunuz. Üniversite kampüsü gerçekten çok güzel.

Şırnak Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim2.220
Uzaktan öğretim328
TOPLAM2.548

Şırnak Üniversitesi & Barınma

Üniversite kampüsü içinde yurt bulunmamaktadır. Şırnak’ta 450 kız ve 450 erkek öğrenci kapasiteli KYK yurtları bulunmaktadır.

Şırnak KYK Kız Öğrenci Yurdu; kampüse 2,9 km uzaklıktadır. Bilgi aldığımız öğrencilerin büyük çoğunluğu kız yurdunun yemek ve hijyen konusunda yetersiz olduğunu belirtmiştir. Yurt, apartman binasından dönüştürülmüştür. Oturma odası 8 kişilik, diğer odalar da büyüklüğüne göre 2 ve 4 kişilik yapılmıştır. Banyo & lavabo ortak kullanımlıdır.

KYK Kız Yurdunun önünden üniversite kampüsüne otobüs gitmektedir. Yol yaklaşık 5 dakika sürmekte ve yol ücreti 1 TL’dir.

Şırnak KYK Erkek Öğrenci Yurdu ise Şırnak Üniversitesi kampüsü içindedir. Genel olarak öğrenciler yurttan memnun.

Şırnak Üniversitesi & Yemek

Üniversitede tabldot usulü yemek çıkmaktadır. Üniversitenin eğitim birimlerinin tamamında yemekhane bulunmaktadır.

Şırnak Üniversitesi Yemek Ücreti

2019 yılı yemek ücreti 2,00 TL’dir.

Değerli arkadaşlar Şırnak Üniversitesini genel hatlarıyla incelediğimizde özellikle fiziki ortam olarak yeni kurulan üniversiteler arasında önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Akademik kadro olarak eksiklikler yer alsa da ilerleyen dönemde bu eksikliğin de giderilebileceğini söylemek mümkün çünkü sürekli akademik kadro ilanı çıkıyor üniversitede. Şırnak’a dair önyargılarınız olabilir ancak üniversite ciddi anlamda güzel. Eğitim kalitesi olarak yapılan ortak sınavlarda ortalamanın altında kalsa da gelecekte başarısının da yükseleceğini düşünmekteyiz.

Şırnak Üniversitesini tercih etmeden önce okumak istediğiniz bölümün akademik kadrosu ve geleceği hakkında detaylı bir araştırma yapmanızı öneriyoruz. Hepinize başarılar.

Şırnak Üniversitesi Tanıtım Videosu


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim