Haberler

Spotify Sanatçı Hesabı Nasıl Açılır?

Spotify sanatçı hesabı nasıl açılır? Tüm detaylar yazımızda...

Spotify, sanatçılar için en önemli pazarlardan biridir. Sanatçılar Spotify aracılığıyla eserlerini yüksek kalitede büyük kitlelere yayma fırsatı yakalarlar. Dolayısıyla dijital eser pazarlama açısından Spotify oldukça önemlidir. Spotify sanatçı hesabı açarak yaptığınız eserleri siz de Spotify üzerinden paylaşabilirsiniz. Spotify sanatçı hesabı açmak için yapmanız gerekenler basittir.

Öncelikle bir distribütor seçmeniz gerekmektedir. Müzikler Spotify’a bir distribütör aracılığıyla yüklenir. Belirli bir ücrete veya komisyona karşılık, distribütörler Spotify ve diğer müzik mecralarında lisanslama ve diğer yayınlama işlerini hallederler. Dinlenme karşılığı distribütörlerden para alırsınız.

Müziğinizin distribütör öncesi hazır olmasına dikkat edin. Dosyada herhangi bir kayıp olmamasına ek olarak yüksek kalitede bir dosya yüklemeye çalışın. Seçilmiş distribütörünüzün bu konudaki rehberini takip edebilirsiniz. Sonrasında üst verilerinizi ayarlayın. Üst verilerde albüm başlığı, paylaşım tarihi, katkı sağlayıcılar vs. belirtebilirsiniz. Bundan sonra eseriniz için bir görsel ayarlayın. Bu görselle şarkınızı sunacaksınız.

Profilinizi ayarlayarak müziğinize bir yüz ve isim belirleyin. Müziğiniz yüklendikten sonra Spotify gösterge panelinizden içerik ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. Kimlik doğrulamanızdan sonra tam erişim ve isminizin yanında doğrulanmış sanatçı ibaresi elde edeceksiniz. Profilinizi fotoğraflar, biyografi ve sosyal medya linklerinizi ekleyerek özelleştirin.

Şarkının piyasaya sürülmesinden önce sanatçı profilinizin optimize olduğundan emin olarak kanvas yüklemelerinizi yapın ve Spotify editörleriyle irtibatta kalın.

Spotify Artist Hesabı Ne Zaman Açılır?

Spotify artist hesabı açmanın belirli bir süresi olmasa da eseriniz Spotify’a aktarıldıktan sonra profilinizin tamamen oluşturulması 2 hafta civarı bir süre alabilmektedir. Eserinizin sistem tarafından tamamen tanımlanması ve sanatçı hesabınızın Spotify tarafından onaylanması gerekmektedir. Buna ek olarak, sizin kendi eserininiz ve dağıtıcınızla yapacağınız lisans işleri, müzik optimizasyonu süreçler de hesap açma sürecini yavaşlatabilir.Spotify Artist Ücretli Mi?

Spotify sanatçı hesabı herhangi bir ücret gerektirmeden açılabilir. Sizin masrafınız genellikle dağıtıcı tarafında olacaktır. Oluşturduğunuz eserin dijital platformlarda yayınlanması ve lisanslanması için dağıtıcıya komisyon veya aylık/yıllık ücret verebilirsiniz. Bunun dışında Spotify’da eserinizle ilgili herhangi bir duyuru, çalma listesi gibi araçlar için Spotify sizden ücret talep etmez. Dinlenme başına Spotify da komisyon alır. Bu komisyon sizin alacağınız paya göre az bir paydır. Genellikle yüzde 70 sanatçıya kalırken, yüzde 30 Spotify’a kalır.Spotify’a Şarkı Yükleme Nasıl Yapılır?

Spotify’a şarkı yüklemek için sanatçı hesabınızı bağladığınız dağıtıcı ile işlemi halledebilirsiniz. Buna ek olarak yüklemek istediğiniz ses dosyasını bilgisayar üzerinden Spotify’a attıktan sonra Spotify içindeki yerel dosyalar kısmından aktarım yapabilirsiniz. Ancak sanatçı hesabınızda genel olarak ilk yol en idealidir. Dağıtıcınız aracılığıyla lisanslı bir şekilde şarkınızı yayınlamalısınız.Spotify Takipçi Nasıl Arttırılır?

Spotify takipçilerinizi arttırmak için düzenli müzik yüklemesi yapmak gerekir. Bunun yanında yayınladığınız eserleri dijital ortamlarda iyi pazarlamalısınız. Müziklerinizi reklam filmlerinde veya dizilerde de yayınlatma şansınız vardır. Spotify üzerinde de duyurularınızı yapabilirsiniz. Bu tarz farklı araçlarla Spotify’da takipçi kazanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak, InstaAVM tarafından sunulan Spotify takipçi satın al hizmetlerinden yararlanarak hesabınızın takipçisini yükseltebilirsiniz. Spotify takipçi satın al hizmetleri makul fiyatlarla her bütçeden sanatçı tarafından kullanılabilir. Üstelik paketlerde işlem garantisi, ödeme ve hesap güvenliği teminat altına alınmıştır. Artık siz de Spotify takipçi satın al paketleriyle takipçilerinizi hızla yükseltebilirsiniz.

Güvenilir Takipçi Arttırmanın Yolu InstaAVM Hizmetleri

InstaAVM, bütün sosyal mecralarda olduğu gibi Spotify’da da etkin hizmetler vermektedir. Spotify takipçi satın al gibi çeşitli paketlerle siz de Spotify hesabınızı yükseltebilir, eserlerinizi yayabilirsiniz. Spotify takipçi satın al paketinin yanı sıra aylık dinlenme, kaydetme ve şarkı dinlenmesi gibi paketleri de hesabınıza ekleyerek kombine bir yükseliş yaratabilirsiniz.

Spotify takipçi satın al paketini %100 güvenli ve garantili olarak satın alabilirsiniz. Hesap güvenliği ve işlem kalitesi ile organik bir takipçi yükselmesi sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için https://instaavm.com/ üzerinde yer alan fırsatlara göz atın.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu