TED Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
4297

TED Üniversitesi Tanıtım Yazısı

TED Üniversitesi, Türk Eğitim Derneği tarafından 2009 yılında Ankara’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. İlk öğrencilerini 2012-2013 eğitim yılında almıştır. Üniversitenin eğitim dili %100 İngilizce’dir.

Üniversitede 5 fakülte ve 21 lisans programı bulunmaktadır. TED Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel taban puanları verilerine ulaşabilirsiniz.
TED’in sloganı: “Farkı biz yaratırız.”

TED Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 3.300
İkinci öğretim 0
TOPLAM 3.300

TED Üniversitesi & Ulaşım

TED, Ankara’da ulaşımın en kolay olduğu üniversitedir. Kolej metro istasyonunun yanında Kızılay’a 10 dakika yürüme mesafesindedir. Toplu taşıma araçlarıyla başkentin tüm noktalarına kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Otobüs ve metroda öğrenciler için biniş ücreti 2019 yılı itibariyle 1,75 ₺‘dir. Öğrenciler, öğrenci belgesi ve vesikalıkla birlikte Ankara Kart başvurusu yaptıktan sonra indirimli olarak kartlarını kullanabilirler.

TED Üniversitesi & Yemek

TED Üniversitesi etrafında uygun fiyata yemek yiyebileceğiniz birçok restoran bulunmaktadır. Ayrıca Kızılay’a yürüyerek de fastfood, restoran ve kafelere gidebilirsiniz.

TED Üniversitesi & Barınma

TED Üniversitesine ait kız ve erkek yurdu bulunmaktadır. Ancak üniversiteye yürüme mesafesinde değildir. Bu yüzden öğrencilerin bir kısmı bölgede bulunan özel yurtları tercih etmektedir. Tam burslu öğrenciler yurtta ücretsiz barınmaktadır. Ayrıca ücretsiz kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti alabilmektedir. Diğer burslu öğrenciler ise yurt ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir.

TED Üniversitesi Kız Yurdu

TED Üniversitesi Kız Yurdu, üniversiteye 10 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bilkent metro servis durağına 2 dakika yürüme mesafesindedir. Kentpark AVM ve CEPA AVM’ye de 5 dakika yürüme mesafesindedir. Üniversiteye Ankaray ve metroyu kullanarak aktarma yapıp yaklaşık 15 dakika içinde ulaşabilirsiniz.

Kız yurdunun kapasitesi 392’dir. Odalar 1, 2 ve 4 kişiliktir. Odalarda ortopedik yatak, elbise dolabı, çalışma masası, sandalye, mini buzdolabı bulunmaktadır.

TED Üniversitesi Erkek Öğrenci Yurdu

TED Üniversitesinin Erkek Öğrenci Yurdu, Maltepe metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesindedir. Metro ile Maltepe durağında binip Kolej durağında inerek üniversiteye 5 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Yurt kontenjanı 93’tür. Odalar 1, 2, 3 ve 4 kişiliktir.

TED Üniversitesi Yurt Ücretleri

En üstteki fiyatlar 2018-2019 yılına aittir. Yeni dönemde fiyat karşılaştırması yapabilmek için son üç yılın yurt fiyatlarını ekledik. Yurtlarda kahvaltı ve akşam yemeği de çıkmaktadır.

TED Üniversitesi & Kampüs

TED Üniversitesi, Ziya Gökalp Caddesi alt ve üstünde güzel bir konuma sahiptir. Kampüsü başkentteki diğer üniversitelere nazaran daha küçüktür ancak öğrenciler üniversitenin yanıbaşında Kurtuluş Parkında vakit geçirebilir ya da Kızılay’ın imkanlarından faydalanabilir.

Üniversitesi kampüsünde çok amaçlı spor salonu, fitness merkezi, kütüphane ve havuz bulunmaktadır.

TED Üniversitesi Tanıtım Videosu

YouTube video


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim