Haberler

Twitter Sesli Arama Onay Kodu Sorunu Çözümü

Twitter Hesap Kitlenmesi ve Sesli Onay Kodu Sorununu Çözdük

Twitter’da 16 Aralık 2020 tarihinde @unibilgi hesabında bir görsel paylaşımı yaptıktan hemen sonra hesabımız mobil onaya düştü. Daha önce de ara ara hesap kitlenme sorunu oluyordu ancak ilk kez sesli aramaya düştü. Daha önce nadiren kullandığım kişisel hesabımda da benzer problem olmuş yaklaşık bir ay kadar sorunu çözememiştim.

Hesaba her girdiğimde aşağıdaki gibi “****** numarasını bir onaylama koduyla arıyoruz. Bu kodu aşağıya gir.” uyarısı çıkmakta ve ileri butonuna bastığımda hiçbir arama gelmemekteydi.

Ardından bir süre bekledikten sonra arama gelmeyince “Kod sana ulaşmadı mı?” bağlantısına üst üste tıklayarak aramanın gelmesini bekledim. Bu sefer de alttaki görseldeki gibi “Telefonunu onaylamak için izin verilen deneme sayısı üst sınırına ulaştın. Lütfen daha sonra tekrar dene.” uyarısı aldım. Bu uyarıyı aldıktan sonra 24 saat içinde yeni bir istekte bulunamıyorsunuz!

Sorunun çözümü için saatlerce arama yaptım. Ancak genelde çözüm olarak GSM operatörlerinin AÇIK-DUR gibi mesaj komutlarını içeren ve birçok arkadaşın sorununu çözmeyen bilgiler paylaşılmış. Denedim ancak hiçbir gelişme olmadı. Zaten birçoğunuzun telefonuna SMS onayı geliyor, sorun telefonla sesli arama ile kod iletilmemesi.

Sorunu Çözmek İçin Ne Yapmalısınız?

İçerikte anlatacağım “Twitter sesli arama kod sorunu çözümü” anlık olarak size çözüm sağlamayabilir. Belirli saatlerde denemelisiniz. Ben 3.denemede çözdüm.

1.Adım: Modeminizi resetleyin

Bu işlemi sorunsuz bir şekilde yapmak için öncelikle modeminizi resetleyin. Ayrıca bu işlemi mutlaka ve mutlaka bilgisayarınız üzerinden yapın. Telefonla yaptığım denemelerde bir sonuca ulaşamadım.

2.Adım: Twitter şifrenizi değiştirin

https://twitter.com/account/begin_password_reset bu bağlantıya tıklayarak arama alanına sesli arama gelmeyen hesabınızın kullanıcı adını girin ve “arama” butonuna tıklayın.

Arama butonuna tıkladıktan sonra sonu “XX ile biten telefonuma kısa mesajla kod gönder” veya “e-posta adresime gönder” seçeneklerinden birini işaretleyin. Ben telefona SMS onay kodu gelmesini istemiştim. SMS geliyor ancak aramada problem oluyor. SMS onayı gelmeyen arkadaşlar şifre değiştirme işlemleri için e-posta gönder seçeneğini işaretleyerek devam edebilir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra şifrenizi sorunsuz bir şekilde değiştirebilirsiniz.

3.Adım: Twitter hesabınıza giriş yapın

https://www.twitter.com buradan Twitter hesabınıza giriş yaparak e-posta ve şifrenizi girin. Ardından onay kodu ekranı çıkacak. Doğrulama kodu gir ekranından “İLERİ” butonuna tıklayın ve hesabın kayıtlı olduğu telefonunuzu yanınıza alın.

4.Adım: Telefonunuzda Whatsapp uygulaması yüklü olmalı

Twitter’dan gelen aramalar Whatsapp üzerinden gelmektedir. Örneğin bana whatsapp üzerinden gelen arama +7 964 364 53 12 numaralı bir telefondan geldi. Bir önceki arama da +7 967 513 04 24 numaralı telefondan gelmişti ancak kodu yanlış girdiğim için kilidi kaldıramadım. Kodu unutmamak için yanınıza kağıt kalem alın.

İlk gelen arama saat 13.00’te geldi. Kod net olmayan bir kadın sesi tarafından 3 defa tekrarlanmakta. Örnek kod (3-5-1-9-2-5) ancak sesli aramanın ilk 2 tekrarında 5 hane söylenmekte. Bu yüzden mutlaka ve mutlaka 3. tekrardaki 6 haneli kodu girmelisiniz.

 • İlk okunan kod: 3-5-1-9-2
 • İkinci okunan kod: 3-5-1-9-2
 • Üçüncü okunan kod: 3-5-1-9-2-5

İlk iki kodda 5 hane; üçüncü kodda bizim için önemli olan 6 haneli kod söylenmektedir. 6 haneli kodu Twitter’daki kutucuğa yazdıktan sonra hesabınızın kilidi açılmaktadır.

Bu yapılan işlemin bir garantisi bulunmamakta. Yoğunluğa göre farklı saatleri denemenizi öneririm. İki denememde 13.00 ve 20.14 saatlerinde arandım. İlk aranmamda 5 haneli kod girdiğim için hatalı kod uyarısı aldım bir sonraki gün tekrar denememde 6 haneli kodu girerek sorunu çözdüm. Umarım siz de sorunu bu şekilde çözersiniz.

Twitter’a gönderilen itiraz maillerine dönüşler birkaç ayı bulabiliyor. Bu yüzden itiraz etmeden önce bu yöntemi denemenizi tavsiye ediyorum.

İçindekiler

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. bende hala kod alamıyorum ısrarla bekliyorum deniyorum ama kod gelmiyor ne yapmam gerekiyor ? Şimdiden teşekkür ederim .

 2. arkadaslar benim anlamadigim integramdaki koda giremiyorum neden

 3. SMS olarak kod gelmedi yeniden gönder seçeneğini seçtiğimde de kodlar aramayla geldi. Şöyle bir sorun var ki aramalar Amerika’dan geliyor ve whatsapp üzerinden gelmiyorlar. Bu yüzden aramaları açamıyorum çünkü aramalar ücretli. Tıkandım kaldım.

 4. Arin merhaba,

  Farklı bilgisayar, farklı İP bunları deneyin lütfen. Sabırla yapmaya devam edin.

 5. Emin Bey merhaba,

  Maillere aylar sonra dönüş oluyor. Bu yüzden destek maili atmak yerine günlük sınırı aşmadan bu yöntemi deneyin. Whatsapp üzerinden aranacaksınız yalnız bilginiz olsun.

 6. Denemeye devam hocam, sizin dediğiniz yollarında denedim 20 tanede supporta mail attım, hayırlısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

Bu kapanacak 7 saniye