Üç Ülkücü Öğrenci Tutuklandı

1
3431

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde ülkücü öğrenciler ile bölücü terör örgütü yandaşı öğrenciler arasında çıkan kavga sonrasında 1 öğrenci ağır yaralanırken kavgaya karıştığı iddiasıyla 3 ülkücü öğrenci tutuklandı.

Olay pazartesi akşam saatlerinde Ağaköy Kampüsü’nde yaşandı. PKK yandaşı öğrenciler ile ülkücü öğrenciler arasında çıktığı söylenen kavgada 1 öğrenci kafasından yaralandı. 21 yaşındaki S.Ö Çanakkale Devlet Hastahanesi’ne götürüldü. Yaralı öğrenci daha sonra İstanbul’a sevkedildi.

Ağaköy Kampüsü’ndeki kavganın duyulması üzerine her iki gruptan öğrenci kampüs içinde toplanmaya başladı. Bu sırada jandarmanın olaylara müdahale etmesiyle öğrenciler dağıldı. Ayrıca kavgaya karıştığı iddiasıyla 3 öğrenci jandarma tarafından tutuklandı. Olayı duyan ülkücüler tutuklama haberi üzerine cezaevinde toplanarak slogan attı. Cezaevi kapısı önüne gelerek Türk bayrağı açan ülkücüler daha sonra olaysız şekilde cezaevi önünden ayrıldı.

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

1 Yorum

  1. Bu tip haberler de paylaşarak bilgilendirdiginiz için sitenize teşekkür ederim. Yeni tasariminiz da guzel olmus.emeğinize sağlık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim