Üniversitelerde Ülkücü Öğrencilere Saldırılar Devam Ediyor

2
3271

Geçtiğimiz günlerde terör örgütü sempatizanları eş zamanlı Malatya, Sivas ve İstanbul’da ülkücü öğrencilere saldırmıştı. 
Son olarak Ege Üniversitesi’nde baş gösteren üniversite teröründe 3 ülkücü darp edildi. Yıllardır Edebiyat Fakültesini mesken tutmuş terör örgütü yandaşları her sene vize ve final dönemlerinde bilinçli olarak olay çıkarmaktadır.

Ege Üniversitesinde terör örgütü PKK sempatizanı öğrenciler ve öğrenci olmayan bir grup okulu kontrol altına aldılar. Üniversite genelinde sınav döneminin girmesiyle birlikte planlı bir şekilde Milliyetçi – Ülkücü Öğrencileri okula sokmamak için ellerinden geleni yaptılar. Cuma gününden bu yana devam eden olaylar bugün terör örgütü yandaşlarının okulda kimlik kontrolü yapmasıyla son haddeye ulaştı.

Dün Ege Üniversitesi kütüphanesinde sınava hazırlanan 3 ülkücü öğrenci PKK’lılar tarafından tespit edilip, kütüphaneden çıkartıldıktan sonra darp edildiler. Yaklaşık 200 kişiden oluşan eli sopalı ve bıçaklı grup ülkücü öğrencilerden kimliklerini istediler. Kimliklerini vermemekte ısrar edip Türkiye Cumhuriyeti topraklarında olduklarını belirten ülkücü öğrenciler PKK sempatizanları tarafından darp edildi ve kimliklerine terör örgütü sempatizanları tarafından el konuldu.

Olaya müdehale için saatler sonra giren emniyet yetkilileri ise terör örgütü propogandası yapan bu gruba müdahale etti ancak hiç bir işlem uygulayamadan dağıttı. Dağılan grubun terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan için Türkçe ve kürtçe slogan attıkları görüldü.

Olaylara tepki gösterip, sınava giremeyen ve  mağdur olan diğer öğrenciler ise üniversite yönetiminin ise olara müdehale etmediğini ve olayı örtbas ettiğini bilidirdiler.

Günün sonuna doğru bununla yetinmeyen PKK sempatizanı grup Ege Üniversitesi içinde ve çevresinde Milliyetçi -Ülkücü Öğrencilerin resimlerini dağıtarak okulda arama yapmaya devam ettiler. Tek tek, isim isim arama yaparak Milliyetçi – Ülkücü dünya görüşüne sahip öğrencilerine okula girmesine engel oldular. 

Haber: İsmail Kandemir

 

 

 

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

2 YORUMLAR

  1. merhaba admin arama motorlarında bulamadığım içeriği burada buldum teşekkür ederim size sitenizi takip listeme aldım zaman zaman ziyaret edeceğim iyi çalışmalar.

  2. site yönetimine teşekkür ederim çoğu zaman aradığımız şeyi sitelerde bulamıyoruz oraya buraya yönlendiriyorlar sizin sitenizin içeriği güzel daha çok güncellerseniz sevinirim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim