Uludağ Üniversitesi Kayıt Kılavuzu

0
6030

Uludağ Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeler

1) Lise Diploması (Aslı),
2) Fotoğraf, 6 adet 4.5 x 6 cm boyutunda fotoğrafınız. (Fotoğraflarınızın arkasına adınızı-soyadınızı ve öğrenci numaranızı yazmayı unutmayınız.)
3) Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Dekontu (İkinci Öğretim Programlarına yerleştirilen öğrenciler için),
4) Askerlik Durum Belgesi, 1995 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adayların askerlik durumlarını gösteren belge (kesin kayıtlar sırasında askerlik durumunuz ile ilgili e-devlet kapısında sorgulama yapılacak olup, hakkında “askerlik şubesine başvurunuz” ibaresi bulunan erkek adaylar, bağlı bulundukları askerlik şubelerine yönlendirilecektir.)
5) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 adet),
6) ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi (www.osym.gov.tr adresinden alınan çıktı)

Uludağ Üniversitesine Ulaşım

Ana yerleşke olan Görükle Yerleşkesi Bursa-İzmir karayolunun 18.km’sinde bulunmaktadır. Görükle Yerleşkesine ulaşım için Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminalinden her yarım saatte bir kalkan 93 Numaralı TERMİNAL Otobüsü, Bursaray – Üniversite hattı ve dolmuşlar ile sağlanmaktadır.

Muafiyet Sınavı

Zorunlu hazırlık sınıfı bulunan bölümü kazanan öğrenciler hazırlık sınıfından muaf olmak için kayıt tarihinden sonra açıklanacak tarihlerde muafiyet sınavına girip başarılı olursa hazırlık sınıfını okumayacaktır. Lütfen Uludağ Üniversitesi’nin internet sitesini takip edin.
Örnek muafiyet sınav sorularına buradan ulaşabilirsiniz.
Uludağ üniversitesi muafiyet tarihlerine buradan ulaşabilirsiniz.

İkinci Öğretim Harç Ödemesi

İkinci Öğretim Bölüm/Programlarına kayıt yaptıracak öğrencilerimizin kayıt yaptırabilmeleri için öğrenim ücreti bedelini ödemiş olmaları gerekmektedir. Ödemeler Halk Bankasından yapılacaktır. Ancak, bu ödemeleri yapabilmeniz için ÖĞRENCİ NUMARANIZI bilmeniz gerekmektedir. Öğrenci numaranız, ödemeleriniz esnasında, banka şubesindeki görevlilerce size sorulacaktır. (Öğrenci numaranızı, Üniversitemizin WEB sayfasından öğrenebilirsiniz) Bu nedenle öğrenci numaranızı bilmeden banka şubelerine gitmeyiniz.

İkinci öğretim Harç Ücretleri
uludag-uni-harc-ucretleri

Uludağ Üniversitesi Kayıt Tarihleri
uludag-uni-kayit-tarihiuludag-uni-kayit-tarihi-1


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet