Uludağ Üniversitesini Kazananların Bilmesi Gereken 10 Durum

0
4164

1- Uludağ Üniversitesine, Bursa otobüs terminalinden ulaşabilmek için iki hat kullanabilirsiniz. 43/H ve 93 numaralı otobüsler sizi 45 dakika – 1 saat süren yolculuk sonrasında Uludağ üniversitesine getirecekler. Otobüslere binmek için Bukart denilen karta sahip olmanız veya tek geçişlik bilet almanız gerekmektedir. Şahsi tavsiyem 93 numaralı otobüse binmenizdir, bu otobüs diğerine göre daha az dolanır ve kısa sürede üniversiteye varır.

2- Uludağ Üniversite yerleşkesi oldukça dağınıktır, bu yüzden yürüyerek çoğu fakülteler arasında yolculuk yapmak zordur bu anlamda dolmuşa binerek üniversite içerisinde 1 TL karşılığında yolculuk yapabilirsiniz. 35-U Ring otobüsü ise Bukart bastığınızda ücret çekmez ve üniversite içerisinde Ring yapar.

3- Bursa’da en pahalı şey ulaşımdır, bu anlamda öğrenci Bukart çıkartmak için hemen öğrenci belgesi alarak, şehreküstü metro istasyonunda yer alan, Bukart bürosuna başvuru yapınız. Her yıl yenilemek için 10 TL ödemeniz gerekmektedir.

4- Üniversite içerisinde yer alan fakültelerin girişlerinde veya bahçelerinde kafeler bulunmaktadır. Fen-Edebiyat bölümünde yer alan Unpa kafe en çok tercih edilen kafedir.

5- Üniversite içerisinde merkez yemekhanesinin altında bulunan Medico binasına giderek, ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Size bir aile hekimi tanımlıyorlar ve bu hekim mezun olana kadar sizinle ilgileniyor. Medico hizmet saatleri sabah 8:00 akşam 17:00’dir.

6- Yemekhane yemekleri oldukça çeşitli ve kalitelidir. 2.5 TL ücret ile bir tabildot yemek alabilirsiniz.

7- Üniversite civarında, öğrencilerin en çok tercih ettiği yerleşim yeri Görükle’dir. Görükle’de kiralar ortalama 2+1 ev veya apart için 400 – 750 TL arasında olmaktadır.

8- Uludağ üniversitesinin Görükle çıkışında bulunan otobüs durağından Mudanya’ya giden otobüsler her saat başı geçmektedir. Derslerden bunalıp, deniz havası almak için kaçamak yapabilirsiniz.

9- Üniversite içerisi oldukça geniş ve ormanlık alanlardan oluştuğu için, güvenlik açısından gece vakti yalnız başınıza gezmeniz tavsiye olunmaz. Uludağ üniversitesinde şimdiye kadar pek çok taciz vakası yaşanmıştır.

10- Üniversite, sosyal kulüpleri son derece aktiftir. Dans, dağcılık ve tiyatro en aktif sosyal oluşumlar arasında yer almaktadır.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim