Liste

Üniversitede Öğrenciliğe Dair Atılmış En İyi 24 Tweet

@MayorofUni ve @ekonomiperver ‘in öğrenciliğe dair atmış oldukları en iyi 24 tweeti sizin için derledik.  İşte öğrenciliğe dair atılmış en iyi 24 tweet;

1. Hocam devam zorunluluğu var mı?: Çiçeği burnunda üniversitelilerin ilk hafta tüm hocalara sorduğu klasik sorudur. Ha birde hocam sınav test mi yoksa klasik mi olacak? sorusunu unutmamak gerek.
0

2. Doların bitmeyen yükselişi: 4 TL’yi geçince napıcaz bakalım?
1

3. Ekonometriden AA almak: İİBF öğrencisi olmayanların bilemeyeceği ince espiri. Lakin her fakültede vardır bu tarz dersler.
2

4. Bedelli öğrencilik: Okulunu uzattıkça uzatanlar için “neyse parası verelim” dedirten uygulama. Çıkmasını dört gözle bekleyenler yok değil
3

5. Ders çalışamama: YGS ve LYS maratonu sonrası uzun bir süre ders çalışmak istenmemesi akabinde bu tarz sorunlara neden olabiliyor.
4

6. Bi öğrenci alır mısın abi: Neresi olduğu önemli değildir. O dolmuşa bindiğimde öğrenci bileti parasıyla son durağa kadar gidebilirim!
5

7. Göz torbalarına puan vermek: Uykusuz geçen vize ve final haftasında bir de sınavlarımız kötü geçince hocaya söylemek istediğimiz söz.
6

8. Daha açıklanmadı baba: Veli toplantısı da yok nasılsa…
7

9. Test yapan hoca: Klasik sınavlar genelde öğrencileri daha çok yorar. Hem klasik sınavda bilinmeyen soruya “Iğdır, Türkiye’nin en doğusunda yer alır. Ülkemizin en doğusunda yer alan ilimiz Iğdır’dır” yazdığınızda hoca puan vermiyor. Testte bilinmeyen soruyu doğru yapma ihtimalimiz var en azından.
8

10. Uzaktan eğitim: 200 kişilik amfide son sıraya oturan öğrenci…9

11. Su gibi akıp geçmeyen zaman: 3 saattir ders çalışıyorum 15 dakika geçmiş…
10

12. Bütsüz üniversite bitirmek: Gol yemeden dünya kupasını almak gibi bir şey.
11

13. Not tutma şeklimiz değişti: Eskiden hocanın ağzından çıkan her kelimeyi yazana kadar canımız çıkardı. Şimdilerde akıllı telefonlar var.
12
14. Üniversite bana alttan almayı öğretti:  Alttan almak deyimini üniversite öğrencisi yorumlarsa…
14

15. Soruların çalışılmayan yerden çıkması: Tespitlerin kralı.
15

16. Sınav anında gözetmenler:  Kopya çekmek isteyen öğrenci o kopyayı çeker arkadaş!
16

17. Öğrenci emeklisi: Kalemiydi, kitabıydı, harcıydı, yol parasıydı, ev kirasıydı derken aylık asgari ücreti geçen harcamamız var. 3-4 katını harcayanlar da yok değil tabi.
17

18. Uyku bütün devamsızlıkların anasıdır: Uyuyakalınır; ders kaçar, sınava çalışılamaz hatta ve hatta sınav kaçar.
18

19. CEVAB VEREMEDİ: Evden dışarıya adımı attığımız an taksimetre çalışıyormuşcasına cepten paralar dökülür gider.
19

20. Bedduayı hak eden hoca: Bir puan daha verse dersten geçecektim ile başlayıp bedduayla biten cümle
20

21. Twitter’dan ders çalışmak: Bu kadar da rahatlık fazla dedirten fakat örneklerine bolca rastlayabileceğimiz öğrenci tipi.
21

22. Sınavları düşünüyorum kitaplarım kapalı: Önce hafiften bir rüzgar esiyor; Yavaş yavaş sallanıyor Yapraklar, ağaçlarda; Uzaklarda, çok uzaklarda, Sucuların hiç durmayan çıngırakları sınavları düşünüyorum kitaplarım kapalı…
22

23. Onlar için bir kap AŞURE: Keşke komşu teyzelerin twitter’ı olsa da çağrımıza kulak verseler.
23

24. Ev sahiplerinin öğrenci düşmanlığı: Her ilde, her semtte, her mahallede karşılaşabileceğiniz insanlardır. Ülkemin acı gerçeği…
24

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu