Üniversiteden Mezun Olanlar İçin KPSS Memurluk Rehberi

0
3423

Üniversiteden mezun olan adayların kimisi idealleri doğrultusundaki bölümlerden mezun oluyor kimisi de üniversiteye giriş puanının götürdüğü! bölümü bitiriyor… Gerçek şu ki her iki taraf için de mezun olur olmaz sancılı bir iş hayatına giriş süreci baş gösteriyor. Kısıtlı iş imkanlarının yanı sıra özel sektörün yoğun ve garantisiz bir iş hayatı sunması, sosyal hayata daha çok vakit ayırma isteği gibi nedenlerle adaylar kendisini KPSS memurluk süreci içine atıyor. Devlet memuru olmanın getirdiği devlet güvenceli garanti maaş ve daha rahat çalışma koşulları, mezunlar açısından çok cazip görünüyor.

Her yıl katlanarak artan üniversite mezunu sayısı ve bu mezun sayısına paralel şekilde artmayan KPSS memur alımları, 2016 KPSS adaylarını daha zorlu bir yarışa sürüklüyor. KPSS memurluk sürecinde memur olmak için nasıl bir yol izleneceğini bilmek, diğer adaylardan 1 adım daha öne çıkmanızı sağlıyor. KPSS memurluk sürecini yaşamış biri olarak tecrübelerini, KPSS adaylarına kılavuzluk edecek yazılar şeklinde sunan bakalimbilelim.com sitesinde kpss düz memurluk sürecine dair birçok yazı bulabilirsiniz ve KPSS ile nasıl memur olunabileceğine dair diğer ziyaretçiler gibi aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Gerek memurluğa hazırlık aşamasında gerekse de memur olduktan sonraki süreç ile ilgili siz memur adaylarına rehberlik eden yazıları okuyarak memurluk konusunda bilgi edinebilirsiniz. Yine ÖSYM’nin gerçekleştirdiği KPSS merkezi atamalarının analizlerini, kamudaki memurluk kadrolarının maaş, iş yoğunluğu, çalışma şartları, tayin vs. gibi çeşitli durumlarını da yazılar vasıtasıyla değerlendirip kendinize yön verebilirsiniz.

Kısacası, memurluk için değil en doğru memurluğa yerleşebilmek için gerekli olanları bulabilirsiniz.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet