Üsküdar Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
4842

Üsküdar Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Üsküdar Üniversitesi “İnsanı Anlamaya Bir Adım Daha” sloganıyla İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı tarafından 2011 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Üsküdar ve Altunizade olmak üzere iki yerleşkeye sahip olan Üsküdar Üniversitesi vakıf üniversitesi statüsündedir. Üsküdar Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel taban puan ve başarı sıralaması verilerine ulaşabilirsiniz. Üniversitenin eğitim dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Üsküdar Üniversitesi Özel mi Devlet mi?

Üsküdar Üniversitesi, vakıf (özel) üniversitesi statüsündedir.

Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesi

Üsküdar Üniversitesi & Yemek

Üsküdar Üniversitesinde 2019 yılı itibariyle yemek ücreti 10,00 ₺’dir. Menüde 4 kap yemek yer almaktadır. Çorba, ana yemek, yardımcı yemek, ayrıca 4.çeşit ise değişimli (salata, tatlı, meyve, içecek) sunulmaktadır. Ekmek ve su ücretsiz verilmektedir. Örnek öğle yemeği menüsü: Mercimek çorbası, İzmir köfte, piliç şiş, pirinç pilavı, makarna, yoğurt, vegan yeşil mercimek

Üsküdar Üniversitesi & Ulaşım

Üsküdar Üniversitesi, şehrin Anadolu yakasında bulunan tarihi Üsküdar ilçesinde yer almaktadır. Metro, otobüs, minibüs kullanarak üniversite yerleşkesine kolayca ulaşabilirsiniz.

2019 yılı itibariyle İstanbulkart öğrenci bileti 1,25 ₺’dir. Aktarma ücreti ise 0,45-0,55 ₺ arası değişmektedir.

Üsküdar Üniversitesi & Barınma

Üsküdar Üniversitesinin “Nakkaştepe Kız Yurdu” bulunmaktadır. Üniversitenin erkek öğrenci yurdu bulunmamaktadır. Nakkaştepe Kız Konukevi, merkez Yerleşkeye 200 metre yürüme mesafesinde olup 72 öğrenci kapasitelidir. Üsküdar Üniversitesi yurt ücreti farklı oda seçeneklerine göre aylık 1.140 – 2.135 ₺ arası değişmektedir. Odalar 2, 3, 4 ve 5 kişiliktir. https://yurt.unibilgi.net/yurt/uskudar-universitesi-nakkastepe-kiz-yurdu/ buradan yurdu detaylı olarak inceleyebilir, fotoğraflarına bakabilirsiniz.

Üsküdar Üniversitesine Yakın Özel Yurtlar

Öğrenci evi
Üsküdar’da arkadaşlarınızla eve çıkabilirsiniz. Tek başına eve çıkmanız ağır maddi külfet doğurabilir. Ev kirası, eşya, faturalar, yemek ve temizlik giderlerine tek başına katlanmanız zor olacaktır.

Üsküdar Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 14.234
İkinci öğretim 2.036
TOPLAM 16.270
Üsküdar Üniversitesi logosu

Üsküdar Üniversitesi Fakülteleri

  • Tıp Fakültesi
  • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
  • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
  • İletişim Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Tıp Fakültesi


Üsküdar Üniversitesi Tanıtım Videosu

YouTube video


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim