YDS’ye evde çalışarak yüksek puan almak?

0
4692

YDS’ye evde çalışarak yüksek puan almak?

YDS ( Yabancı Dil Sınavı ) sınavından iyi bir puan almak iyi bir İngilizce bilmek, İngilizceyi iyi konuşmak veya İngilizce gramere hâkim olmak anlamına gelmemektedir. YDS sınav sistemi çok farklı bir sınav olup zaman karşı yarış, sorularla boğuşma ve aşırı dikkat istemektedir. YDS sorularında gramer, boşluk doldurma, paragraf soruları, çoktan seçmeli tercihler yapma veya soru cevap sorularının bulunduğu, her sorunun 5 şıkka sahip olduğu ve 3 yanlışın 1 doğruyu götürmediği bir sınavdır.

YDS’ye evde çalışarak yüksek puan almak için özellikle bol bol soru çözülmelidir. Fraklı kaynaklardan sorular çözmek son derece avantajlıdır. Ayrıca evde YDS’ ye hazırlanırken online kurslara canlı katılabilir veya video kayıtlarla eşlik ederek kendinizi motive edebilirsiniz.

YDS sınavına evde hazırlanırken ülkemizde ve dünyada yaşanan son gelişmelerle alakalı İngilizce makaleleri okumalı, bilmediğiniz yeni öğrendiğiniz kelimeleri hafızanıza iyi kazımalısınız. Spor, sanat, siyaset, iş hayatı veya ekonomi gibi alanlarda yaşanan son gelişmelerinden soruların çıktığı YDS sınavına evde hazırlanırken makalelerle birlikte bol sorularla kelime haznenizi genişletmelisiniz. YDS sınavı 80 sorudan oluşmakta olup 120 dakikalık bir sınavdır. Zaman problemi yok gibi dursada uzun paragraf soruları zamanı alıp götürmektedir. Bu yüzden paragraf sorularına iyi hazırlanmak için evde bol bol İngilizce paragraf sorularının yanında uzun süreli konuşmalar yapan bazı İngilizce radyo ve TV izleyebilir, günlük İngilizce yayın yapan gazeteleri takip edebilirsiniz.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim