2021 YKS (TYT & AYT) Konuları

6
18069

Sevgili üniversite adayları hepinize selamlar, bu yazımızda sizler için MEB tarafından oluşturulan güncel YKS konuları içeriğini hazırladık. 2020 yılı itibariyle ÖSYM tarafından Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) kaldırılan konuları teker teker araştırarak listeden çıkardık.

TYT’de 40 Türkçe, 40 Matematik, 7 fizik, 7 kimya, 6 biyoloji, 5 felsefe, 5 din kültürü, 5 tarih ve 5 coğrafya olmak üzere 120 soru çıkmaktadır. TYT’de genellikle 9 ve 10.sınıf konuları yer almaktadır.

AYT’de ise daha çok 11 ve 12.sınıf konuları yer almakta. Alan Yeterlilik Testinde (AYT) 40 Matematik, 40 Fen Bilimleri, 40 Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 ve 40 Sosyal Bilimler-2 sorusu çıkmaktadır. Yabancı Dil Testi (YDT) ise 80 sorudan oluşmaktadır. 

Yeni sistemde soru sayısı azaldığı için yapacağınız her soru artık daha değerli. Bu yüzden konu eleme şansınız yok. Hepinize başarılar diliyoruz. Kafanıza takılan soruları sayfanın alt kısmındaki yorum alanına yazabilirsiniz. 

YKS Puanınızı Hesaplamak İçin Tıklayınız

2021 TYT Konuları

TYT Türkçe Konuları
TYT Matematik Konuları
TYT Geometri Konuları
TYT Fizik Konuları
TYT Kimya Konuları
TYT Biyoloji Konuları
TYT Tarih Konuları
TYT Coğrafya Konuları
TYT Felsefe Konuları
TYT Din Kültürü Konuları

2021 AYT Konuları

AYT Matematik Konuları
AYT Geometri Konuları
AYT Fizik Konuları
AYT Kimya Konuları
AYT Biyoloji Konuları
AYT Edebiyat Konuları
AYT Coğrafya-1 Konuları
AYT Tarih Konuları
AYT Coğrafya-2 Konuları
AYT Felsefe Konuları
AYT Din Kültürü Konuları

2021 YDT Konuları

YDT Yabancı Dil Testi Konuları


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

6 YORUMLAR

  1. efendim ben meslek okulundayım ve merak ettiğim bir konu var biz 11-12 de matematiktir fiziktir çoğrafyadır falan görmüyoruz biz şimdi tyt yada ayt de 11-12 konuları görüyormuyuz yani görmediğimiz dersin sınavınamı giricez yoksa 9-10 da ne gördüysek o mu cevaplarsanız müteşşir olurum

  2. Merhaba, ne kadar fazla matematik neti yaparsanız o kadar iyi puan alırsınız. SÖZ öğrencileri genellikle matematikte zorlanıyor. Matematik-1 olarak tabir ettiğimiz TYT’deki soruları çözmek zorundasınız. AYT matematik testine girmenize gerek yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim