Sınavlar

YKS Ücretini Nasıl Ödeyeceğim?

 

Sevgili arkadaşlar YKS başvuruları 7 Mart’a kadar devam ediyor. Başvuru ücreti, hangi bankaya yatıracağınız bilgisi 2022 YKS kılavuzunda da mevcuttur.

2022 yılında tek oturum ücreti 115 TL oldu. TYT, AYT ve YDT sınavlarının tümüne girecekseniz toplamda 345 TL ödeme yapıyorsunuz.

2021-TYT Puanı 200 ve üzeri olan ve bu puanını 2022-YKS’nin hiçbir oturumuna girmeden, 2022-YKS Merkezi Yerleştirmede veya Özel Yetenek Sınavıyla Yerleştirmede kullanmak isteyen arkadaşlar 30 TL ödeme gerçekleştiriyorsunuz.

Seçmiş olduğunuz oturumlara bağlı olarak sınav ücretini belirtilen bankalardan herhangi birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-işlemler kısmında yer alan “ödemeler” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatırabiliyorsunuz.

Sınav ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan öğrenciler için 8 Mart günü mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında e-işlemler kısmında yer alan “ödemeler” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan öğrenciler veya banka ATM’leri ve online bankacılık üzerinden ödeme yapacak öğrenciler için 8 Mart günü saat 23.59’da sona erecektir. Bankadan ödeme yapacak arkadaşlar, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalısınız. Son dakikaya bırakıp da riske atmayın tabi ki.

Hangi Bankalara Ödeme Yapabilirim?

  • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
  • ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • İş Bankası’nın tüm şubeleri, mobil bankacılık ve internet bankacılığı Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu