2019 KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman?

2
1413

KYK yurtları, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olarak önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine uygun fiyata barınma imkanı sunmaktadır. Ülke genelinde 700 bine yakın kapasitesi bulunan KYK yurtları 2019 yılı için hazırlıklarını yapıyor.

KYK yurt ücretleri 2019 yılında 220-400 TL arası değişiklik gösteriyor. Bu fiyat farkı odalarda kalan öğrenci sayısı ve yurdun fiziki koşullarına göre değişmektedir. KYK yurdunda kalan öğrencilere günlük kahvaltı için 5,00 TL ve akşam yemeği için 9,50 TL olmak üzere toplamda 14.50 TL yemek yardımı yapılmaktadır.

Henüz Kredi ve Yurtlar Kurumu, KYK yurt başvurularının ne zaman başlayacağına dair bir bilgi paylaşmadı. Ancak geçmiş yıllardaki çeşitli tarihleri esas alırsak 2019 yılında KYK yurt başvurularının 19-27 Ağustos tarihleri arasında yapılacağını tahmin ediyoruz. Tarihler netleştiğinde anlık olarak konuda güncelleme yapılacaktır.

KYK yurtları ile ilgili bilmeniz gereken konulara dair aşağıdaki bağlantılardan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

KYK yurtları hakkında bilgiler 2019
KYK yurt yemek ücretleri 2019
KYK yurt ücretleri 2019
KYK yurt başvurusu nasıl yapılır 2019

Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

2 YORUMLAR

  1. Merhaba ben bu sene 2 yıllık üni ye gideceğim de izmir de oturuyorum afyon dinar çıktı ve yurt başvurusu yapicam ancak şöyle bir şey yazıyor.

    İlk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan.

    Ben 2 sene öncede sınava girip açık üni tutturup gitmemistim acaba bu sorun yaratır mi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim