Haberler

Üniversiteler Nevruzu Böyle Kutladı

 

Yağış dolayısıyla Gazi Üniversitesi Nevruz Programını salonda yapmak zorunda kaldı. Türk dünyası müzikleri ve yöre halk oyunlarıyla programa renk katılmaya çalışılsa da program geçen seneki programın gölgesinde kaldı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde ise Nevruz, Trabzon Valisi, Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı, Trabzon Emniyet Müdürü’nün balyozla demir dövmesiyle başladı. Ardından KTÜ’de mehteran takımı programa renk kattı.

Nevruzun en coşkulu kutlandığı üniversite ise şüphesiz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi oldu. Yüzlerce öğrenciden oluşan halaysa görülmeye değerdi.


Üniversitelerimizde nevruz genel anlamda olması gerektiği gibi şenlik havasında geçti. Ankara Üniversitesi’nde ise bir grup öğrencinin nevruzu bahane edip terör örgütü lehine pankart açması gerginliğe yol açtı. Ankara Üniversitesi 2 gün tatil edildi. Okulun tatil edilmesiyle de sınavlar iptal edildi. Olayda ayrıca bir özel güvenlik görevlisi bıçaklandı.

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü ise nevruzu sabote etmek isteyen bir grubun izinsiz gösteri yapacağı haberini aldı. Bunun üzerine okul 2 günlüğüne tatil edildi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu