Lisans Taban Puanları

2023 Çevre Mühendisliği Taban Puanları & Başarı Sıralaması

2023 yılında TYT & AYT (YKS)’ye girecek öğrenciler için 2022 Çevre Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları tablodaki gibidir.

Tabloda yer alan veriler 2022 yılında üniversiteye yerleşen adayların puanlarıdır. Bilgiler 2023 yılında TYT veya YKS’ye girecek adaylar için güncel nitelik taşımaktadır. Unibilgi ailesi olarak emek veren tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz.
2021 taban puanları ile ilgili sorularınızı sayfa altında yazabilirsiniz. 24 saat içinde cevaplanacaktır.

Not: Kontenjanı dolmayan programların puanları ve başarı sıralamaları kutucuğu boş bırakılmıştır. Baraj puanını geçen (ve varsa sıralama barajını geçen) her aday o bölüme yerleşebilirdi.

Çevre Mühendisliği Taban Puanları

Üniversite Adı Bölüm Puan
Türü
Kont./Yer Taban
Puanı
Başarı
Sırası
Boğaziçi Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Çeviribilimi (İngilizce) DİL 65/67 509,67 1.507
Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) Çeviribilimi (İngilizce) (Burslu) DİL 14/14 488,49 3.485
Boğaziçi Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Çeviribilimi (İngilizce) (KKTC Uyruklu) DİL 1/1 468,25 6.113
Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) Çeviribilimi (İngilizce) (%50 İndirimli) DİL 70/70 399,8 23.904
Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) Çeviribilimi (İngilizce) (Ücretli) DİL 12/12 359,24 38.743

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Istanbul Universitesi Cevre Muhendisligi Bolumu 2019 mezunuyum. Oncelikle sunu soyleyebilirim asla isiniz peyzaj falan degil. Cunku cok karistiriliyor. Genel olarak atik maddeler (atik su, kati atik vb), geri donusum, surdurulebilirlik vb konular on planda olan bir muhendislik. Ancak sanildigi gibi kolay bir bolum de degil. Cunku her alanla alakali ders goruyorsunuz. (hukuk, ekonomi, biyoloji, fizik, kimya, insaat..) iki sene dersler cok zorlanacaginiz gibi degil (bu sene turev integral sinavda sorulmuyor ancak muhendis olmak isteyen herkesin uniye baslamadan once mutlaka ogrenmesini tavsiye ederim yoksa daha ilk donem nereye dustum dersiniz mat derslerinde ) 3 ve 4 te proje dersleri oluyor acikcasi bunlar biraz yorucu ama keyifli bilgisayar cizimleri on planda oluyor atiksu aritma tesisleri falan tasarliyorsunuz. Istanbul universitesinde gercekten bolume deger katan hocalarin oldugunu soyleyebilirim ancak gelismenizi saglayacak yeterli imkan mumkun degil. Bu yuzden teknik universiteleri tercih ederseniz pisman olacaginizi dusunmuyorum. Zaten istanbul universitesi avcilar kampusunde bu bolum. Filmlerde gorup ozendiginiz kampus hayatini aslaaaaa beklemeyin zira karsiniza at falan cikabilir Mezun olduktan sonra is problemi yasamadim desem yalan olur ancak gercekten kendinizi gelistirirseniz (AUTOCAD gibi bilgisayar cizimleri, isg belgesi ve cevre gorevlisi belgesi almak gibi yabanci dili soylememe gerek yok ) is olanaklari mevcut. (Ilk asamada cok yuksek maaslar da talep etmezseniz tabii) Umarim herkes hayallerine kavusur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu