2021 Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Taban Puanları & Başarı Sıralamaları

1
4569
Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Taban Puanları

2021 yılında TYT & AYT (YKS)’ye girecek öğrenciler için 2021 Endüstriyel Tasarım Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları tablodaki gibidir.

Tabloda yer alan veriler 2020 yılında üniversiteye yerleşen adayların puanlarıdır. Bilgiler 2021 yılında TYT veya YKS’ye girecek adaylar için güncel nitelik taşımaktadır. Unibilgi ailesi olarak emek veren tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz.
2021 taban puanları ile ilgili sorularınızı sayfa altında yazabilirsiniz. 24 saat içinde cevaplanacaktır.

Not: Kontenjanı dolmayan programların puanları ve başarı sıralamaları kutucuğu boş bırakılmıştır. Baraj puanını geçen (ve varsa sıralama barajını geçen) her aday o bölüme yerleşebilirdi.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Taban Puanları

Üniversite Bölüm Puan Türü Genel Kont. Taban Puan Sıralama
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) (Devlet Üniversitesi) Endüstriyel Tasarım Mühendisliği SAY 56 327,956 195217
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ) (Devlet Üniversitesi) Endüstriyel Tasarım Mühendisliği SAY 30 285,94 293249
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) (Devlet Üniversitesi) Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (M.T.O.K.) SAY 14 284,485 297782

Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

1 Yorum

  1. Erciyes Üniversitesi için konuşmak istiyorum.Listede bölümün mühendislik fakültesinde bulunduğu tek üniversite kendisi eğitimi ve labları açısından gayet iyi bir okul.Hocalar ise sektörde çalışma fırsatı bulmuş ve bölümün kuruluş aşamasında yurtdışındaki üniversitelerle denklik sağlamak amacıyla oldukça iyi bir araştırma yapmışlar.Bölümü seçecekler için çok geniş bir çalışma alanı olduğunu söyleyebilirim çok fazla üniversitede bulunmaması nedeniyle de mezun sayısı diğer mühendisliklere göre daha az.Bölümün ayrıca aktif bir kulübü de mevcut araba takımı da tasarımdan üretime her şeyle ilgileniyor.Dersler hakkında konuşmak gerekirse hem tasarım hem mühendislik derslerini aynı anda alıyorsunuz diğer mühendisliklere göre derslerin daha kolay olduğunu söyleyebilirim.Eğer bölüm için gerekli yeteneklere sahipseniz zorlanacağınızı sanmıyorum.Ayrıca okurken 2 zorunlu staj yapmak zorundasınız birisi tasarım birisi üretim üzerine.Bu yıldan itibaren 4.sınıfın son dönemi bir firma ile iş birliği kurup kendi ürününüzü tasarlayarak bitirme projesi teslim ediyorsunuz bunlar sizi iş hayatına hazırlayacaktır.Başarılar Dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim