2020 Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Taban Puanları & Başarı Sıralamaları

1
4041
Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Taban Puanları 2020

2020 yılında TYT & AYT (YKS)’ye girecek öğrenciler için 2020 Endüstriyel Tasarım Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları tablodaki gibidir.

Tabloda yer alan veriler 2019 yılında üniversiteye yerleşen adayların puanlarıdır. Bilgiler 2020 yılında TYT veya YKS’ye girecek adaylar için güncel nitelik taşımaktadır. Unibilgi ailesi olarak emek veren tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz.
2020 taban puanları ile ilgili sorularınızı sayfa altında yazabilirsiniz. 24 saat içinde cevaplanacaktır.

Not: Kontenjanı dolmayan programların puanları ve başarı sıralamaları kutucuğu boş bırakılmıştır. Baraj puanını geçen (ve varsa sıralama barajını geçen) her aday o bölüme yerleşebilirdi.

2020 Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Taban Puanları

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıTah. Sıralama
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Endüstriyel Tasarım MühendisliğiSAY56294,605201869
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ (KAYSERİ)Endüstriyel Tasarım MühendisliğiSAY50OluşmadıOluşmadı
KARABÜK ÜNİVERSİTESİEndüstriyel Tasarım MühendisliğiSAY25OluşmadıOluşmadı
GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA)Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (M.T.O.K.)SAY14OluşmadıOluşmadı

Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

1 Yorum

  1. Erciyes Üniversitesi için konuşmak istiyorum.Listede bölümün mühendislik fakültesinde bulunduğu tek üniversite kendisi eğitimi ve labları açısından gayet iyi bir okul.Hocalar ise sektörde çalışma fırsatı bulmuş ve bölümün kuruluş aşamasında yurtdışındaki üniversitelerle denklik sağlamak amacıyla oldukça iyi bir araştırma yapmışlar.Bölümü seçecekler için çok geniş bir çalışma alanı olduğunu söyleyebilirim çok fazla üniversitede bulunmaması nedeniyle de mezun sayısı diğer mühendisliklere göre daha az.Bölümün ayrıca aktif bir kulübü de mevcut araba takımı da tasarımdan üretime her şeyle ilgileniyor.Dersler hakkında konuşmak gerekirse hem tasarım hem mühendislik derslerini aynı anda alıyorsunuz diğer mühendisliklere göre derslerin daha kolay olduğunu söyleyebilirim.Eğer bölüm için gerekli yeteneklere sahipseniz zorlanacağınızı sanmıyorum.Ayrıca okurken 2 zorunlu staj yapmak zorundasınız birisi tasarım birisi üretim üzerine.Bu yıldan itibaren 4.sınıfın son dönemi bir firma ile iş birliği kurup kendi ürününüzü tasarlayarak bitirme projesi teslim ediyorsunuz bunlar sizi iş hayatına hazırlayacaktır.Başarılar Dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim