Lisans Taban Puanları

2023 Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Taban Puanları & Başarı Sıralamaları

2023 yılında TYT & AYT (YKS)’ye girecek öğrenciler için 2022 Endüstriyel Tasarım Mühendisliği taban puanları ve başarı sıralamaları tablodaki gibidir.

Tabloda yer alan veriler 2022 yılında üniversiteye yerleşen adayların puanlarıdır. Bilgiler 2023 yılında TYT veya YKS’ye girecek adaylar için güncel nitelik taşımaktadır. Unibilgi ailesi olarak emek veren tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz.

Not: Kontenjanı dolmayan programların puanları ve başarı sıralamaları kutucuğu boş bırakılmıştır. Baraj puanını geçen (ve varsa sıralama barajını geçen) her aday o bölüme yerleşebilirdi.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Taban Puanları

Üniversite Adı Bölüm Puan
Türü
Kont./Yer Taban
Puanı
Başarı
Sırası
Gazi Üniversitesi (Ankara) (Devlet) Endüstriyel Tasarım Mühendisliği SAY 56/58 366,73 148.947
Gazi Üniversitesi (Ankara) (Devlet) Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (M.T.O.K.) SAY 14/15 304,79 279.244
İstanbul Sağlık Ve Teknoloji Üniversitesi (Vakıf) Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (Burslu) SAY 20/20 304,64 279.649
Erciyes Üniversitesi (Kayseri) (Devlet) Endüstriyel Tasarım Mühendisliği SAY 30/24 298,06 299.608
Erciyes Üniversitesi (Kayseri) (Devlet) Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (KKTC Uyruklu) SAY 1/—

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Erciyes Üniversitesi için konuşmak istiyorum.Listede bölümün mühendislik fakültesinde bulunduğu tek üniversite kendisi eğitimi ve labları açısından gayet iyi bir okul.Hocalar ise sektörde çalışma fırsatı bulmuş ve bölümün kuruluş aşamasında yurtdışındaki üniversitelerle denklik sağlamak amacıyla oldukça iyi bir araştırma yapmışlar.Bölümü seçecekler için çok geniş bir çalışma alanı olduğunu söyleyebilirim çok fazla üniversitede bulunmaması nedeniyle de mezun sayısı diğer mühendisliklere göre daha az.Bölümün ayrıca aktif bir kulübü de mevcut araba takımı da tasarımdan üretime her şeyle ilgileniyor.Dersler hakkında konuşmak gerekirse hem tasarım hem mühendislik derslerini aynı anda alıyorsunuz diğer mühendisliklere göre derslerin daha kolay olduğunu söyleyebilirim.Eğer bölüm için gerekli yeteneklere sahipseniz zorlanacağınızı sanmıyorum.Ayrıca okurken 2 zorunlu staj yapmak zorundasınız birisi tasarım birisi üretim üzerine.Bu yıldan itibaren 4.sınıfın son dönemi bir firma ile iş birliği kurup kendi ürününüzü tasarlayarak bitirme projesi teslim ediyorsunuz bunlar sizi iş hayatına hazırlayacaktır.Başarılar Dilerim..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu