İş Garantisi Olan Üniversite Bölümleri

0
5259

İş Garantisi Olan Üniversite Bölümleri

Bilindiği üzere insanlar doğar, yaşar ve de ölürler. Bu süreç içerisinde belirli aşamalardan geçerek nihayetinde bir iş sahibi olunur. Fakat iş sahibi olabilmek için de uzun ve zahmetli aşamalardan geçmek gerekir. Özellikle yüksek eğitim gerektiren mesleklerde su süreç daha önemli bir hale gelmektedir. Çünkü seçilecek olan üniversite bölümü, kişinin iş yaşamını doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle bir an evvel iş sahibi olmak ve iş bulmakta zorluk çekmemek adına iş garantisi olan üniversite bölümleri daha cazip olmaktadır. Öğrenciler haklı olarak iş garantisi olan bölümlere yönelmektedir.

Ülkemizde son yıllarda yapılan alımlara ve iş ilanlarına bakıldığında bazı bölümlerde yoğunluk yaşandığını görmekteyiz. Bazı bölümlerde ise neredeyse hiç ihtiyacın olmadığını görmekteyiz. Bu nedenle iş garantisi olan üniversite bölümleri revaçta olmaktadır. Bu bölümler arasında sağlık alanı önde gelmektedir. Sağlık sektöründeki gelişmeler neticesinde her geçen gün personel ihtiyacının arttığını görmekteyiz. Oldukça geniş olan bu alan içerisinde doktorluklar, hemşirelik, ebelik, tıbbi laborantlık gibi pek çok farklı meslek dalları yer almaktadır. İş bulma olasılığı en fazla olan meslek alanlarından birisi de inşaat sektörüdür. Bu sektörde herhangi bir alt alanda yetişen kişilerin işsiz kalma ihtimali çok düşüktür.

Geleceğin mesleği olarak nitelendirebileceğimiz en önemli alanlardan birisi de şüphesiz iletişim, bilgisayar ve internettir. Özellikle genç kesimin yoğunlukla bu alanlara ilgi gösterdiğini görmekteyiz. Gelir olarak ciddi rakamların havalarda uçtuğu bu sektörde kendinizi iyi bir şekilde yetiştirdiğinizde aranan adam olacaksınız. Son zamanlarda yıldızı parlayan iş alanlarından birisi de danışmanlık hizmetleridir. Kurumsallaşma yolunda hızla ilerleyebilmenin en önemli aşamalarının başında iyi bir danışmanlık hizmeti alınması yatıyor. Teknolojinin ve iletişimin ilerlemesi ile birlikte yükselişe geçen bir diğer meslek dalı ise müşteri hizmetleri- çağrı merkezi personelliğidir. Telefon bankacılığı, online satış temsilciliği, müşteri danışmanlığı, teknik destek gibi pek çok alt alanlardan oluşan bu meslekte halen çok sayıda personele ihtiyaç duyulmaktadır.

Son olarak beslenme ve diyet uzmanlarının asla işsiz kalmayacağını belirtmekte fayda var. Bu sektörde çalışan uzmanlar çok az sayıda oldukları için yoğun ve bol kazançlı bir şekilde çalışmaktadır.

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim