Öğrenci Kulüpleri

İstanbul Teknik Üniversitesi Enerjide Milli Güç Etkinliği

İTÜ’deki en aktif öğrenci kulüplerinden olan IEEE öğrenci kulübü, Power and Energy (PES) komitesi tarafından OTOKAR ana sponsorluğunda organize edilen Enerjide Milli Güç etkinliği, 13-14-15 Şubat’ta kulüp internet sitesinden canlı yayınlanacak. Etkinlik 4 ana başlıktan oluşuyor. Bunlar ise Enerji, Savunma Sanayi, Otomotiv Sanayi ve Girişimcilik.

İTÜ’de 1992 yılında kurulan IEEE İTÜ Öğrenci Kolu Kulübü, 5 komitesi ve 5 ekibiyle 28 yıldır çalışmalarını sürdüren, Türkiye’nin ve İTÜ’nün en aktif öğrenci kulüplerinden birisi olmasının yanı sıra her yıl düzenlemekte olduğu çeşitli etkinlikleriyle alanında uzman kişileri  öğrenciler ile buluşturan IEEE İTÜ teknik eğitimler, teknik projeler, teknik geziler, kişisel gelişim eğitimleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile de öğrencilerin teknik ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Power and Energy Society (PES), globaldeki en köklü komitelerden bir tanesi olup, İTÜ’de 4 yıldır aktif bir şekilde çalışmaktadır.

Enerjide Milli Güç (EMG) etkinliği ise bu yıl ilki düzenlenecek olup amacı katılan dinleyicilerimize, ülkemizdeki tamamlanan ve devam eden yerli ve milli projeleri tanıtmak; milli bağımsızlık ilkesinden hareketle ülkemizi daha ileriye taşıma yolunda atılan adımları ilk ağızdan öğrenmelerini sağlamak, ülkemizde yapılanların ve yapılabilecek olanların farkındalığını yaratmaktır. Etkinlik 4 ana başlığa ayrılmış olup bunlar, Enerji, Savunma, Otomotiv ve Girişimciliktir. Bu konu başlıklarıyla beraber, dinleyicilere bu konular hakkında verimli otum ve paneller gerçekleştirmek isteniyor.

Etkinlik 13-14-15 Şubat tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversite’sinde 1000’den fazla aktif üyesi bulunan kulüp bünyesiyle birlikte tüm Türkiye’deki tüm öğrencilerin ve ilgililerin katılımına açık bir şekilde gerçekleşecek. Etkinlik tamamen ücretsiz olup, IEEE İTÜ internet sitesi olan https://www.ituieee.com/emg adresinden canlı yayınlanacak.

Alanında öncü yerli ve milli katılımcı firmalarımız ve kuruluşlarımız ise konu başlıklarına göre şu şekilde sıralanıyor:

Enerji alanında: ASELSAN, EKOSİNERJİ, ASPİLSAN, TÜREB ve GÜNDER

Savunma alanında: OTOKAR,TUSAŞ, FNSS ve PAVOTEK

Otomotiv alanında: OTOKAR, KARSAN, EŞARJ ve TEHAD

Şirketlerden tecrübeli ve alanlarında uzman isimlerin yanı sıra İstanbul Teknik Üniversitesinden de Dr. Öğr. Görevlisi Derya Ahmet Kocabaş da etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak. Girişimcilik konusunda ise daha önce bir çok girişimi başarılı olan, başarılı iş adamı Serhan Süzer tecrübelerini aktaracak. Kapsamlı ve güncel konularıyla, ülkemizdeki millilik adımlarını birinci ağızdan dinlemek için etkinliğe aşağıdaki linkten kaydolabilirsiniz.

https://forms.gle/TA8QP621X8jaqWU89

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu