İktisat

KPSS İktisat Kitap Tavsiyeleri

KPSS İktisat Kitap Tavsiyeleri

Mikro Ekonomi – Yüksel Bilgili
Makro Ekonomi – Yüksel Bilgili 
Karşılaştırmalı İktisat Okulları – Yüksel Bilgili
Çıkmış Sorular – Zeynel Dinler
Economicus İktisat Soru Bankası – Dilek Erdoğan Kurumlu
Türkiye Ekonomisi – Yasin Çoban
Yukarı da saymış olduğum kaynaklar özellikle KPSS için fazlasıyla yeterli, Zeynel Dinler’in çıkmış sorularını sınavdan önce çözmemiştim ama bir kaç gün önce göz attım oldukça faydalı geldi, kurum sınavları için mutlaka çözeceğim.
Uluslararası İktisat, Büyüme ve Kalkınma, Para ve Banka gibi derslere  Lider Yayınları‘nın 2. Cildinden çalıştım çünkü bu kaynak elimde vardı ve açıkçası para ödemek istemedim yeni bir kaynak için. Memnun kaldım mı ? Pek sayılmaz. Ancak KPSS’de bana faydalı olmadı dersem inkar etmiş olurum.
Özellikle Makro Ekonomi dersinde Teklider’in uzaktan eğitim videolarını izledim tek kelimeyle; muhteşem. Mutlaka izlemelisiniz. Yüksel Bilgili’nin Makro Ekonomi kitabı KPSS için yeterli ancak kurum  sınavları için Themis önerileri geldi kitaba bugün kitapçıda bakabildim, kesinlikle öneririm. Karşılaştırmalı İktisat Okulları mutlaka ama mutlaka okunmalı diye düşünüyorum.
Economicus tercihime burun kıvıranlar olabilir. Ben de herkes gibi Ceteris Paribus alacaktım ancak bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bu kitabı aldım ki iyi kide almışım. Ben çok memnun kaldım. Ceteris Paribus’a çalışmadığım için ona kötü diyemem bakmam gerekir ama Economicus öneririm.

kaynak: http://kpssayolharitasi.blogspot.com.tr/

 

İlgili Makaleler


Başa dön tuşu