KPSS Maliye Kaynak Tavsiyesi

0
4884

KPSS Maliye Kaynak Tavsiyesi

Arkadaşlar selamlar, internette kaynak araştırması yaparken KPSS’den yüksek puan yapmış bir arkadaşın bloguna denk geldim. Samimi bir dille KPSS sürecini ve kaynak tavsiyelerini anlatmış. Yazı aynen aşağıdaki gibidir. Umarım işinize yarar.

Selam dostlar, çok yoğun bir talep oldu; teşekkür ederek devam edeyim. Kimse merak etmesin sorduğunuz tüm sorulara cevap vereceğim, her şeyi burada paylaşacağım. Kaynak listesine geçmeden önce maliye testiyle ilgili birkaç düşüncemi belirteyim isterseniz. Maliye testi -bence- kpss sınavının en kolay testi. Gerek konu yoğunluğu olsun gerekse soru tarzları olsun kesinlikle yüksek netler hedeflemeniz gereken bir ders. Kaynaklarıma geçecek olursak;

  • Maliye Ders Notları – Arda Hakan Öğretir 
  • 4T Çözümlü Soru Bankası – Arda Hakan Öğretir & Yüksel Bilgili
  • Maliye Konu Anlatımı – Lider Yayınları
Geçelim açıklamamıza. Öncelikle Maliye Ders Notları ve 4T içerik olarak hemen hemen aynı ben iki kaynağın birden alınmasına karşıyım. İçlerinden birini edinmenizi tavsiye ederim. Eğer Maliye Ders Notlarını tercih ederseniz, Savaş Yayınları – Maliye Soru Bankası öneririm. Ancak 4T alacak olursanız da Lider Yayınları – Maliye Konu Anlatımı kitabını öneriyorum.
4T zaten hepinizin bildiği bir kaynak. Bu kaynağı layıkıyla bitiren birinin, normal şartlar altında 20 net üzeri yapması kaçınılmaz. Biraz fazla özen gösterildiğinde ise 25 net size kolay dahi gelecektir.

Bir önceki yazımda Lider Yayınları’nın İktisat kitabından memnun kalmadığımı yazmıştım. Ancak Maliye kitabından memnun kaldım diyebilirim. Kitap elimde olduğu için değerlendirmek istedim ve beklentilerimin çok üzerinde verim aldım.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet