2021 Mütercim Tercümanlık Taban Puanları & Başarı Sıralamaları

2
10084
Mütercim Tercümanlık Taban Puanları

2021 yılında TYT & AYT (YKS)’ye girecek öğrenciler için 2021 Mütercim Tercümanlık taban puanları ve başarı sıralamaları tablodaki gibidir.

Tabloda yer alan veriler 2020 yılında üniversiteye yerleşen adayların puanlarıdır. Bilgiler 2021 yılında TYT veya YKS’ye girecek adaylar için güncel nitelik taşımaktadır. Unibilgi ailesi olarak emek veren tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz.
2021 taban puanları ile ilgili sorularınızı sayfa altında yazabilirsiniz. 24 saat içinde cevaplanacaktır.

Not: Kontenjanı dolmayan programların puanları ve başarı sıralamaları kutucuğu boş bırakılmıştır. Baraj puanını geçen (ve varsa sıralama barajını geçen) her aday o bölüme yerleşebilirdi.

Mütercim-Tercümanlık Taban Puanları

Üniversite Bölüm Puan Türü Genel Kont. Taban Puan Sıralama
KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ (BİŞKEK-KIRGIZİSTAN) Mütercim-Tercümanlık (Türkçe-Rusça) DİL 8 203,87677 78345

Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

2 YORUMLAR

  1. Mersin Üniversitesi Fransızca Mütercim Tercümanlık Hazırlık sınıfı öğrencisiyim. Bu sene bölüme geçiyorum. Hazırlık sınıfındaki ve bölümdeki hocalarımız alanında deneyimli yetkin kişiler. Mütercim tercümanlık mesleğini öğretim görevliliğinin yanı sıra devam ettirenler de var. Sektöre bölümden öğrenci kazandırımı da iyi durumda. Fransızca zor bir dil ama üstesinden gelinmeyecek bir dil de değil. Mersin şehir olarak çoğu imkana sahip güzel bir şehir. Tek sıkıntısı her büyük şehirde olduğu gibi toplu taşıma. (Öğrenciler için belediye otobüsü fiyatlarının da 1₺ olduğunu söylemem gerek ama) Üniversite ise ortalamanın altında kalmıyor, yeterli standartlara sahip. Fransızca bölümünde şu an Erasmus programı olmadığını belirteyim, bunun için hocalarımız çalışıyorlar. Payalaşabileceklerim bunlar idi. Başarılar diliyorum…

  2. Merhaba, Çankaya Üniversitesi 2019 girişliyim. 1 sene hazırlık okudum. Mütercim Tercümanlık bölümüne geçeceğim bu sene. Öncelikle Çankaya üni. her açıdan öğretmenleri,eğitimi her şeyiyle kaliteli bir üniversite. Duyduğum kadarıyla da hemen hemen her bölümde de eğitim yeterli düzeyde.Hazırlıktaki hocalarımız çok anlayışlı, öğrenci ile iletişimleri güzel ve ders anlatışları da gayet iyiydi.Tabiki çalışmayan,devamsızlık yapan öğrencilere müsamaları yok.Oryantasyon da ingilizce tercümanlık hocalarımız ile tanıştım. Hepsi de gayet ilgili, kalifiye hocalar. Hatta bölüm hocalarınız olsun, hazırlıktaki hocalar olsun ders saatleriniz dışında oturup sıkılmadan sohbet edebileceğiniz birikime sahipler. Eğer dilciyseniz,düşünmeden tercihlerinizde Çankayayı yazabilirsiniz. Her işin bir zorluğu vardır derler. Düzenli çalışırsanız bölümde de,hazırlıktada da yapamayacağınız hiç bir ders yok. %100 ingilizce eğitim verdiği için mezuniyetten sonra iş bulma durumunuz daha yüksek. Tek sıkıntımız yol.. Ankara dışında gibi..Sabah, trafik ile beraber 50-60 dk yol gittiğimiz oluyor. Dönüşte sıhhiye servisine binersek 40-45 dakika da öyle geçiyor. Genel olarak kampüs hayatı da rahat,keyifli arkadaşlarla beraber. Tercihlerinize yazabilirsiniz,pişman olmazsınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim