Lisans Taban Puanları

2023 Perfüzyon Taban Puanları & Başarı Sıralamaları

2023 yılında TYT & AYT (YKS)’ye girecek öğrenciler için 2022 Perfüzyon taban puanları ve başarı sıralamaları tablodaki gibidir.

Tabloda yer alan veriler 2022 yılında üniversiteye yerleşen adayların puanlarıdır. Bilgiler 2023 yılında TYT veya YKS’ye girecek adaylar için güncel nitelik taşımaktadır. Unibilgi ailesi olarak emek veren tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz.

Not: Kontenjanı dolmayan programların puanları ve başarı sıralamaları kutucuğu boş bırakılmıştır. Baraj puanını geçen (ve varsa sıralama barajını geçen) her aday o bölüme yerleşebilirdi.

Perfüzyon Taban Puanları

Üniversite Adı Bölüm Puan
Türü
Kont./Yer Taban
Puanı
Başarı
Sırası
Üsküdar Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) Perfüzyon (Burslu) SAY 6/6 314,79 251.511
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Vakıf) Perfüzyon (Burslu) SAY 9/9 306,3 274.785
Üsküdar Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) Perfüzyon (%50 İndirimli) SAY 34/34 236,44 629.177
İstanbul Gelişim Üniversitesi (Vakıf) Perfüzyon (%50 İndirimli) SAY 21/21 232,87 662.969

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Herkese merhaba . İstanbul Bilgi Üniversitesi ‘nde perfüzyon okuyorum. Size bölümüm ve okulum hakkında bilgi vermek istiyorum. Perfüzyonist ; aldığı lisans eğitimi ile, kalp ve/veya büyük damarlarda yapılacak girişimlerde kalp-akciğer makinasını kullanarak beden dışı kan dolaşımını yöneten Kardiyovasküler cerrahinin kanatsız meleğidir :))) Halk arasında hatta sağlıkçılar arasında da pek bilinmeyen bir bölüm. Insanlara kalp – akciğer makinası kullanarak diyince sanıyorlar ki bir tuş var bizde ona basıyoruz Tabi ki hayır. Ne diye bunun için lisans egitimi zorunlu kılınsın ki o zaman ? (2011 yılında ) Şu an Bilgi ‘ de 2. Sınıf öğrencisiyim. Üniversitem bu egitimi hakkıyla veriyor gerek sunduğu imkanlarla gerek akademisyenleri ile . (Yalnız benim okulum bu bölümü kapattı yani artık perfüzyon bölümü yok her neyse bunun konumuzla alakası da yok ) İş imkanına gelince kpss puanları şimdilik düşük son yapılan atamada (30binlik alımda 20 perfüzyonist kontenjanı açıldı) 8 kontenjan boş kaldı . Yanlış değilsem taban puan 58 idi . Anlayacağınız üzere bu bölümde iş var işi yapacak insan yok. Bu bağlamda da avantajlıyız . Tabi tek kriteriniz iş imkanı değildir eminim. Ameliyathanede çalışmak kan ile bu kadar yakın olmak ve şaire nedenler bana vız gelir diyorsanız tavsiye ederim. Bu arada maaşa gelince öğrendiğim kadarıyla devlete atanan güzel para kazanıyor 5-7 bin tabi özelde iseniz 3.5 – 4 . Sinava hazırlanan herkese başarılar dilerim..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu