Sınavlar

POMEM Boy ve Yaş Sınırı

POMEM Boy ve yaş sınırı kaç?

Polis Meslek Eğitim Merkezi olan POMEM son yıllarda yaptığı alımlar ile birçok kişinin polis olmaya hayalini gerçekleştiren bir kurum. Devletin en şanslı meslekleri arasında ilk sırada bulunan ve güvenlik görevini yerine getiren polislik mesleğini yapmak isteyenlerin merakla beklediği alımların yakın zamanda yapılacağını açıklayalım. Ancak burada akıllarda takılan soru işaretlerini siz değerli okurlarımız ile paylaşalım.

Son zamanlarda POMEM alımlarının giderek artmasından sonra polis olmak için belli şartların bulunduğunu ve bu şartları yerine getirenler başvuruda bulunabileceğini açıklayalım.

POMEM için erkek ve bayanların boy sınırı kaçtır?

Polislik mesleğine başvuru yapmak isteyenlerin boy sınırı olduğunu belirtelim. Erkeklerde ve bayanlarda en alt boy ortalaması isteyen kurumda erkekler için boy sınırının 1.67 olduğunu ve bayanlarda 1.62 olduğunu belirtmek isteriz. Bu boy ortalamalarının altında bulunan kişilerin kesinlikle alınmayacağını açıklayalım. Önceki yıllarda dijital boy ölçme aletlerinin olmadığından dolayı 1 – 2 cm çok büyük sorun etmiyordu ancak son yollarda dijital olan tartı yüzünden boyu bu şartların altında bulunan kişilerin polislik ön mülakatından geçemeyeceğini belirtmek istiyoruz. Ayrıca son olarak çıkartılan yasa ile birlikte boy kilo arasında 19 ile 27 vücut kitle indeksi arasında bulunanların mesleğe kabul edileceğini bilmenizde fayda var.

POMEM Başvuru yaş sınırı kaçtır?

POMEM’e başvuru yapacak adayların son yıllarda yapılan düzenlemelerden sonra 30 yaşından büyük olmaması gerektiğini açıklayalım. Önceki yıllarda askerlik yapmamış olanlar için 28 olan yaş sınırı vardı. Askerlik yapanlar için 30 olan yaş sınırı artık alınan karardan sonra 30 olarak sabitlendi ve askerlik yapsın yapmasın 30 yaşından büyük olanlar artık polisliğe başvuruda bulunamayacaklar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu