Kpss

Serkan Aksoy (Tarih)

KPSS’ye hazırlanacak adayların en çok sorduğu soru hangi kursa gitmeliyim? sorusudur. KPSS’ye hazırlanan öğrenci olarak gittiğim kurstaki hocaları tarafsız gözle anlatmaya çalışacağım. Öncelikle ilk yazımda tarih hocası olarak Türkiye’nin en iyisidir diyebileceğim Serkan Aksoy hocamızla ilgili detaylara yer vereceğim.

KPSS’de adaylar Genel Kültür ve Yetenek testine çok önem vermezler genelde. Özellikle A Grubu ve ÖABT Grubu öğrenciler alan derslerine daha fazla ağırlık verdiği için ve de kolay görüldüğü için GK-GY’ye çok önem vermezler. Ancak puanınız hesaplanırken çok önemli olduğunu göreceksiniz. KPSS’de tarih testinde 27 soru çıkmaktadır. Çok fazla konu olması ve sürekli ezber olması sebebiyle tarih testi zordur. Ancak ÖSYM 2014 yılında yapılan KPSS’de tarih testini çok zor sorarken 2015 yılında yapılan KPSS’de geçmişe nazaran daha kolaydı. Yine de en zoruna göre çalışmakta fayda var. Serkan hoca öğrencilerini zor sorulara alıştırmıştır. Hem ders anlatışı hem de konu anlatım ve soru kitapları gerçekten ÖSYM formatındadır. Ankara Pegem’de tarih öğretmenliği yapan Serkan Aksoy 45 dakikalık dersin tamamını verimli kullanmaktadır. Öğrencilere sık sık geçen haftadan sorular soran ve muhteşem kodlamalarıyla Türkiye’nin en iyi tarih hocası diyebilirim. KPSS 2015’te Serkan hocanın sorularına çok yakın sorular çıktı. Tarih kitabının yeni baskısında bunu daha net görebiliriz.

Neşeli kimliğiyle kurs bittikten sonra akıllarda kalan nadir hocalardan olan Serkan Aksoy’u öğrencisi olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Kurslara isim olarak bakmayın. Hocaları kaliteliyse o kurs sizin için en faydalı kurs olacaktır. Eğer Ankara dışındaysanız Serkan Hoca’nın Pegem Uzaktan Eğitim video setini alabilirsiniz. Eğitim setinde espiri yok ancak akılda kalıcı muazzam bir üslübu var. Ayrıca kurs kaynaklarını alarak da Serkan hocanın en azından soru tarzına alışkın olursunuz. “Tarih 30 deneme” kitabını öneririm.

Serkan hoca dersi nasıl işliyor?

Arkadaşlar iki farklı tarih fasikülü bulunmakta. Fasikülde boşluk doldurma ve yazı yazmak için alanlar var. Ezber bir ders olduğu için yazmak gerçekten daha faydalı oluyor. Serkan hoca da konuyla ilgili önemli yerleri yazdırıyor. Fasikülün sağ ve sol bandında önemli bilgiler yer almakta. Yalnızca onları ezberleseniz bile tarihten en az 10 soru yaparsınız. KPSS’de soruları çözerken Serkan hocanın konuyla ilgili anlattıkları kulağınıza geliyor. İnanın bunu Serkan hocanın derslerine sürekli giden öğrenciler de yaşamıştır. Teknolojiyle içli dışlı olduğu için hemen her deste tabletinden anlattığı konuyla ilgili KPSS’de çıkmış soruları da öğrencilerine sormaktadır.

Değerli arkadaşlar işin özü hocayı sevip sevmemekte. Serkan hoca kendini sevdirdiği için tarih dersleri de ne kadar zor olsa da seviliyor. Bu da başarıyı getiriyor.

Serkan hocayla ilgili akıllarda kalanlar
Çoook iyi
OBPD (O benim problemim değil)
Et tekrarü ahsen velev kane yüz seksen ( tekrar etmek güzeldir yüzseksen kere olsa da). Hoşça bakın zatialilerinize kim zübde-i alemsiniz merdüm-i Dide-i ekvân olan âdemsiniz. Ol bâbda emr ü ferman hazreti veliyül emrindir. Bir tarih dersinin daha sonuna geldik. Hoşça bakın zatıalinize.

İlgili Makaleler


Başa dön tuşu