Ekonomi

Youtube Para Kazanma Şartları Nelerdir?

Youtube para kazanma şartları, Youtube üzerinde içerikler paylaşmaya başlayan veya paylaşmak isteyen kişiler tarafından bilinmesi gereken konular arasında yer alıyor. Her Youtube hesabı açan ve içerik paylaşan kanal maalesef para kazanamıyor. Eğer sizler de bir içerik üreticisiyseniz Youtube para kazanma politikalarını iyi bir şekilde incelemeli ve kanalınızı bu doğrultuda ilerletmeye özen göstermelisiniz. İçeriğimizde tüm detaylarıyla Youtube para kazanma şartlarını inceleyecek ve Adsense gibi sistemler hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Youtube Para Kazanma Şartları

Youtube üzerinden para kazanmanın birçok yolu bulunmaktadır ancak en çok bilineni reklam gelirleridir. Yüksek izlenmeye ve aboneye sahip olan kanallar özellikle reklam gelirlerinden ciddi kazanç sağlayabilmektedirler. Bu durum Youtube platformuna girmek ve buradan para kazanmak isteyen kişilerin fazlasıyla ilgisini çekmektedir. Ancak para kazanma süreci düşünüldüğü kadar kolay olmamaktadır.

Eğer sizler de Youtuber olarak paylaştığınız içeriklerden gelir elde etmek istiyorsanız bazı şartları karşılamanız gerekir. Bu şartları karşılamanız halinde başvurunuz otomatik olarak alınır ve kanalınız Youtube ekibi tarafından incelenir. Herhangi bir problem görülmemesi halinde sayfanızın para kazanma özelliği açılacak ve videolardan gelir elde edebileceksiniz.

  • 18 yaşından büyük olmak.
  • Youtube ve Google içerik politikalarına tamamen uymak.
  • Son bir yıl içerisinde en az 1000 abone kazanmış olmak.
  • Son bir yıl içerisinde en az 4000 saat izlenme süresine sahip olmak.
  • Daha önceden ihtar veya telif almamış olmak.

Saat ve abone şartlarını karşıladıktan sonra kanalınız incelemeye alınır ve herhangi bir problem oluşmaması durumunda para kazanma özelliği aktif edilir. Ancak burada ürettiğiniz içeriklerin özgün olmasına ve etkileşimlerin doğal olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Topluluk kurallarına uymayan herhangi bir durum ile karşılaşılması durumunda Youtube para kazanma başvurunuzu reddeder ve bir daha başvurunuzun kabul edilmesi oldukça zorlaşır.

Youtube Para Kazanma Yolları

Youtube para kazanma şartlarını öğrendikten sonra Youtube üzerinden içerik üreterek hangi kanallardan gelir elde edebileceğimizi de bilmemiz gerekiyor. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz şartları karşılamanız halinde kanalınızda reklamlar gösterilmeye başlar ve sizler gösterim ile tıklama başına gelir elde edersiniz. Eğer daha büyük bir kitleye ve daha fazla etkileşime ulaşırsanız, iş ortağı olabilir ve farklı kanallardan da gelir elde edebilirsiniz.

  • Yukarıda belirttiğimiz şartları karşılamanız ve kanalınızın para kazanmaya açılması halinde reklam gelirleri ile kanal üyelikleri (Katıl) üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.
  • 10000’den fazla aboneye sahip olmanız ve para kazanma özelliğinin açık olması halinde ürün rafı hizmetini kullanabilir ve abonelere satış yaparak kazanç elde edebilirsiniz.
  • Para kazanma özelliğiniz aktifleştirildikten bir süre sonra Youtube Premium abonelerinin izlemelerinden ayrıcalıklı Premium gelirleri elde edersiniz.
  • Shorts içerikleri paylaşıyorsanız ve yüksek etkileşim almayı başarırsanız, Shorts fonu olarak adlandırılan aylık para ödülleri kazanabilirsiniz.
  • Canlı yayınlarda yüksek etkileşime sahip olursanız, bağış ve üste çıkarma gibi özelliklerden de gelir elde edebilirsiniz.

Görüldüğü üzere Youtube platformundan para kazanabileceğiniz birçok hizmet bulunmaktadır. Ancak para kazanmanız için içeriğimizin başında belirttiğimiz şartları kesinlikle karşılamanız gerekmektedir. Daha sonrasında bir Adsense hesabı oluşturmalı ve banka bilgilerinizi tanımlamalısınız. Bu süreçlerde Youtube ile Google destek ekibi sürekli sizinle iletişim halinde olacaktır.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla Youtube para kazanma yöntemleri ile Youtube para kazanma şartlarını sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız sizler de en kısa süre içerisinde belirtilen hedeflere ulaşmayı başarır ve kolay bir şekilde para kazanma özelliğini kanalınızda aktif edebilirsiniz. Bu süreçte özgün içerikler üretmeye ve doğal olarak yükselmeye özen göstermenizi tavsiye ederiz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu