Aralık Ayında Ne Kadar Burs/Kredi Alacağız?

0
535

KYK burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversitelilerin en çok merak ettiği konu toplu ödeme alacak mıyım? Aralıkta ne kadar burs veya öğrenim kredisi alacağım? oldu.

Değerli arkadaşlar KYK yetkililerinden henüz bir açıklama gelmedi ancak geçmiş yıllarda yapılan işleme göre bu haberi yapma gereksinimi duydum.

KYK burs/kredi alma hakkınız ekim ayı itibariyle başlamaktadır. Yani sonuçlar hangi tarihte açıklanırsa açıklansın, ilk ödemeyi ne zaman alırsanız alın ekim ayından itibaren ücret ödemesi almaya hak kazanıyorsunuz.

KYK burs/kredi sonuçları bugün (07.12.2020) açıklandı. Taahhütname işlemi ve ziraat bankası hesap açma işlemlerini dikkate alırsak ödemeler aralık ayının 3.haftası gibi yapılacağını işaret etmekte.

Aralık ayında ne kadar burs/kredi alacağım?

2020 yılı KYK burs/kredi ücreti önlisans ve lisans öğrencileri için 550 TL. Aralık ayında ekim, kasım ve aralık ayı ücretini alacaksınız. Yani 3 aylık toplamda 1650 TL ödeme alırsınız.

Yüksek lisans öğrencileri de aralık ayında yine 3 aylık ücret alır. Yüksek lisans burs/kredi ücreti 1100 TL. Yani yüksek lisans öğrencileri aralık ayında 3300 TL ödeme alacak.

Doktora öğrencileri de aralık ayında 3 aylık ödeme alacak. Doktora öğrencileri için burs/kredi ücreti 1650 TL. Yani doktora öğrencileri aralık ayında 4950 TL ödeme alacak.

2021 KYK Burs/Kredi Ücretine Zam Gelecek mi?

Muhtemelen 50-100 TL arasında bir zam gelecektir. Yapılan zamlar ocak ayından itibaren işlenmektedir. Yani ocak ayına kadar 550 TL üzerinden ücret alırsınız.

2021 yılından itibaren burs/kredi ödemeleriniz TC kimlik numaranızın son hanesine göre yapılacaktır. Buna göre TC kimlik numarasının son hanesi;
“0” olanlar için ödeme günü her ayın 6’sı
“2” olanlar için ödeme günü her ayın 7’si
“4” olanlar için ödeme günü her ayın 8’i
“6” olanlar için ödeme günü her ayın 9’u
“8” olanlar için ödeme günü her ayın 10’u

KYK BURSUYLA İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim