Lisans Taban Puanları

2023 Fotoğraf Taban Puanları & Başarı Sıralamaları

2023 yılında TYT & AYT (YKS)’ye girecek öğrenciler için 20212Fotoğraf ve Video taban puanları ve başarı sıralamaları tablodaki gibidir.

Tabloda yer alan veriler 2023 yılında üniversiteye yerleşen adayların puanlarıdır. Bilgiler 2022 yılında TYT veya YKS’ye girecek adaylar için güncel nitelik taşımaktadır. Unibilgi ailesi olarak emek veren tüm arkadaşlara başarılar diliyoruz.

Not: Kontenjanı dolmayan programların puanları ve başarı sıralamaları kutucuğu boş bırakılmıştır. Baraj puanını geçen (ve varsa sıralama barajını geçen) her aday o bölüme yerleşebilirdi.

Fotoğraf Taban Puanları

Üniversite Adı Bölüm Puan
Türü
Kont./Yer Taban
Puanı
Başarı
Sırası
Yıldız Teknik Üniversitesi (İstanbul) (Devlet) Fotoğraf ve Video SÖZ 40/41 374,47 55.005
Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) (Devlet) Fotoğraf SÖZ 35/36 340,16 143.088
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (Devlet) Fotoğraf ve Video SÖZ 50/52 324,1 210.264
Atatürk Üniversitesi (Erzurum) (Devlet) Fotoğraf SÖZ 30/31 260,56 702.702

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. AHBV’de okuyorum. Okulun imkanları maalesef fazlasıyla düşük. Özellikle uygulama eğitmlerimiz ağırlıklı olması gerekirken maalesef okulumuz daha çok teorik olarak ilerliyor. Karanlık odamız dahi bulunmamaktadır. Önceden gazi üniversitesi olduğumuz için şu an yeni gelen üniversite adıyla imkanlarımız fazlasıyla azaldı. Kampüsümüz Ankara’nın Gölbaşı ilçesindedir. Bu detaya dikkat etmenizi öneririm. Ben seviyorum şahsen daha sessiz bir yer ve gölüde var fakat Ankara içine otobüsle en az 1 saatte ulaşıyorsunuz. Dolmuşla 40 dakika sürüyor. Aştiye gidip metroyla kızılaya geçerseniz otobüsle 1 saatte gidecek yere 45 dakikada falan varabilirsiniz bir sorun olmazsa. Eğer uygulama eğitimi istiyorsanız size önerim YTÜ ye gitmenizdir. Hocalarımızdan iyi olanlar var fakat her üniversitedeki gibi bizi bıktıran hocamızda çok maalesef. Dersler zorluk olarak fazla zorlamıyor fakat ödevler zorlayabiliyor. Senaryo yazma gibi bir ödevimiz var mesela. Kısa film çekme ödevimizde var. Yani bölüm çoğunlukta fotoğraf ve sinema üstüne. Sinemanında çekim ve görüntü teknikleri üstüne. İş bulma durumu çevrenize ve çalışma hırsınıza bağlı. Artık kolay iş bulunan bir bölüm kalmadı gibi bir şey zaten. Size diyebileceğim en önemli şey fotoğraf ve sinemaya cidden ilgi duyuyorsanız bu bölüme gelmenizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu