Hangi kurumlar uzman ve uzman yardımcılıkları almaktadır?

0
3893

Hangi kurumlar uzman ve uzman yardımcılıkları almaktadır?

Kurumlar KPSS ve YDS puanları ile başvuran adayları ayrıca yazılı veya sözlü ve yazılı sözlü birlikte sınav yaparak uzman yardımcılıkları kadrolarına alırlar, 3 yıllık uzman yardımcılığı sonrası iyi bir sicil notu alan personel sınavsız direkt uzmanlık kadrolarına atanır.

Peki, Hangi kurumlar uzman ve uzman yardımcılıkları almaktadır?

1* Üst kurullar uzman ve uzman yardımcısı olarak işletme, siyasal, hukuk ve mühendislik fakültesi mezunlarını işe almaktadırlar. Üst kurullar Ülkemizde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ( BDDK ), Enerji piyasası düzenleme kurumu (  EPDK), Sermaye Piyasası Kurumu ( SPK ), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ( RTÜK ) ve Kamu İhale Kurumu ( KİK ) gibi kamu kurumlardır.

2* Belediyeler Uzman ve Uzman yardımcılıkları kadrolarına personel almaktadırlar.

3* Tarım kırsal kalkınmayı destekleme kurumu ( TKDKD ), Tür petrolleri anonim ortaklığı ( TPAO ) ve Boru Hatları Petrol Taşıma A.Ş, ( BOTAŞ ) gibi özerk kurumlar uzman ve uzman yardımcılıkları kadrolarına personel almaktadır.

4* Tüm Bakanlıklar  ( Ulaştırma, Enerji, Milli Eğitim, Sanayi ve Ticaret, Ekonomi, Tarım ) uzman ve uzman yardımcılıkları kadrolarına personel almaktadırlar.

5* Tüm Bakanlığa Bağlı Genel Müdürlükler ( iş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, ) uzman ve uzman yardımcılıklarına personeller almaktadırlar.

6* Bakanlık müsteşarlıkları ( Denizcilik müsteşarlığı, Kamu Güvenliği Müsteşarlığı ) uzman ve uzman yardımcılıkları kadrolarına personel almaktadırlar.

7* Devlet Planlama Teşkilatı ( DPT ), Devlet Personel Başkanlığı ( DPB ), Türkiye Radyo ve Televizyonu ( TRT ) gibi kamu yararına düzenleyici, hizmet verici kurumlar ve kuruluşlar uzman ve uzman yardımcılıkları kadrolarına personel alımı yapmaktadırlar.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim