Abdulkadir Güllüoğlu Kız KYK Yurdu

0
6334

2015 yılı itibariyle kullanıma açılan, Erkek yurdu olarak hizmete giren ancak kız yurduna dönüştürülen bu yurt, Gaziantep ili içerisindeki en lüks yurttur.

KONUM, ULAŞIM ve KAMPÜS UZAKLIĞI

İbrahimli mevkisin de yer alan bu yurt, oldukça lüks bir bölge içerisinde yer almaktadır. Gaziantep’teki en yeşil parkların, en lüks binaların ve lüks mekanların etrafında yer alan bu yurt, alışveriş, eğlence ve gezme yönünden oldukça fazla olanağa sahiptir.

Ulaşım konusunda merkez kampüse diğer yurtlara oranla uzak kalan bu yurttan merkez kampüse tramvay veya otobüs ile ulaşılabilmektedir. Buna ek olarak yurt içerisinde günlük 1.5 TL’ye merkez kampüsün içine özel servis kaldırılmaktadır. Fakat bu servisler öğrenci tabanlı ayarlandığından belirli saatlerde hareket etmektedir.

Tramvayla aktarmalı olarak merkez kampüse ulaşmak yaklaşık 25-35 dakika arası sürebilmektedir. Otobüs ile ulaşımda bu süre 40 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Servis ile ise 8- 15 dakika arasında üniversiteye ulaşmak mümkündür.

YURDUN ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

Genel bir yurt binası içerisinde, otel odası sistemi tarzında tasarlanmış bir yerleşim olan bu yurtta odalar 4’er kişilik planlanmıştır. Her öğrenci için ayrı bir çalışma masası ve çekmece yer almaktadır. Odalarda 2 adet geniş elbise dolabı yer almaktadır.  Yataklar baza sistemindedir ve kişiye özeldir. Odalar içerisinde tuvalet ve banyo yerleri ayrı odalar olarak yer almaktadır. Odalar oldukça ferah ve eşyalarda son derece yenidir.

Yurdun en alt katında yemekhane ve kantin yer almaktadır. Sabah kahvaltısı için 3 TL, akşam yemeği için 6 TL’lik haklar tanınmakta ve parmak sistemiyle çalışılmaktadır. Öğrenciler ekstra ücretle yemekhaneleri kullanabilmektedir.

Yurdun çamaşırhanesi hafta içi çalışmakta ve hafta sonları çalışmamaktadır. Çamaşırhane kullanımı görevliler kontrolünde, kişinin kendi deterjanlar ile yapılmaktadır.

Yurdun son giriş saati 23:00’dır. Aksi takdirde uyarı olarak yemek kısıtlaması, devamı halinde ise disiplin cezası oluşturulabilmektedir. Bu durum kız yurtlarında daha disiplinli bir şekilde yürütülmektedir.

Yurdun barınma fiyatı KYK yarı özel yurtların tavan fiyatı olarak belirlendiği için 265 TL olarak sisteme geçmiştir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim