Devlet Yurtları

Gaziantep Ümmü Gülsüm KYK Kız Yurdu

2016 Eylül ayı itibariyle hizmete açılan, kampüs için yapılmış en yüksek kapasiteye sahip kız KYK yurtlarından bir tanesi olan bu yurt, yarı özel bir KYK yurdudur.

KONUM, ULAŞIM ve KAMPÜS UZAKLIĞI

Üniversitenin içerisinde, Sporium spor kompleksinin hemen karşısında yer alan bu yurt, fakültelere yakınlığı ve üniversite çevresinin zengin içeriğinde yararlanabilme açısında öğrencilere birçok olanak sağlamaktadır. Öğrenciler için çok sayıda cafe, eğlence merkezi, fitness merkezleri, alışveriş mekanları, yeme-içme yerleri ve kütüphane gibi çalışma anlarına yürüme mesafesindedir.

Üniversiteye ulaşım için yurdun önünden üniversite için çalışan bing arabaları yer alıyor. Her yere yürüme mesafesinde olduğundan genellikle üniversite içerisinde ulaşıma gerek kalmıyor. Merkez kampüs dışındaki kişiler için ise üniversitenin önünden otobüsler kalkıyor. Şehir içine ulaşım yapmak isteyenler ise tramvayı kullanabiliyor.

15 Temmuz yerleşkesine 15-25 dakika uzaklığında bulunan bu yurt, merkez kampüs içerisindeki fakültelere ise yürüme mesafesinde yer alıyor.

YURDUN ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

  1. Yurtlar 4 kişilik odalar şeklinde öğrencilere sunuluyor. Odaya ek bir çalışma koridoru ve banyolu tuvalet bulunuyor.
  2. Oda içerisinde kişiye özel komindin, elbise dolabı ve baza bulunuyor. Oda tipi itibariyle biraz küçük olsa da dışa açılan koridor ve tuvalet alanı hesaba katıldığında geniş bir oda sayılabiliyor.
  3. Her odaya 1 adet çamaşır askılığı, 1 adet buzdolabı ve 1 adet ütü masası veriliyor. Çarşaf ve yorganda KYK yurtları tarafından temin ediliyor.
  4. Yurt içerisinde tüm bloklar için ortak 2 adet yemekhane bulunuyor. Yemekhaneler oldukça büyük iken içerisinde kantinde yer alıyor.
  5. Yemek fişleri adı verilen ve parmak sistemiyle çalışan bir uygulama izleniyor. Sabah 3 TL, Akşam 6 TL olmak üzere devlet tarafından verilen fişler ile yemek alınabiliyor. Kişi isteğine göre kendi cebinden fazlasını kullanabiliyor.
  6. Yurda giriş saatleri en geç 23:00 olarak belirlenmiştir. Geç girişlerde kahvaltı kısıtlaması ve uyarı gibi cezalar alınabilmektedir.

Ümmü Gülsüm Kız KYK Yurdu yarı özel kategorisinde yer alırken, tavan fiyat uygulaması ile öğrenci alıyor. Alınan ücret 265 TL olup bunlara ek herhangi bir ücret alınmıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu