Devlet Yurtları

Gaziantep Ezogelin KYK Kız Yurdu

2016 tarihine kadar kampüs içinde Erkek KYK yurdu olarak hizmet veren ve Ümmü Gülsüm Kız KYK yurdunun yapılması ile kız yurdu olarak değişikliğe giden bu yurt, kampüs içindeki en köklü yurt olarak biliniyor. KONUM, ULAŞIM ve KAMPÜS UZAKLIĞI

Konumu kampüs içerisinde olan, Sporium’un üst yolunda ve Ümmü Gülsüm Kız KYK yurduna 50 metre mesafede yer almaktadır. Konumu açısında üniversite içerisindeki kafelere oldukça yakındır. Üniversitenin çevresinde giyim, alışveriş, eğlence, yeme-içme ve bu gibi birçok ihtiyaç için uygun yer bulmak kolaydır.

Ulaşım üniversite içerisinde Bing aracılığıyla, dış alanlarda ise tramvay ve otobüslerle yapılabilmektedir. Konumu itibariyle Gaziantep’in merkez noktasında yer alan bu yurt, her türlü ulaşım alanına ev sahipliği de yapmaktadır.

Kampüs uzaklığı merkez kampüsteki fakülteler için yürüme mesafesidir. 15 Temmuz yerleşkesi, Naci Topcuoğlu yerleşkesi veya Oğuzeli yerleşkesi için ise üniversite önünden otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir.

YURDUN ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

  1. Yurt odaları 3 kişilik olarak tasarlanmıştır. Odalarda baza sistemi yer almakta ve her baza için 1 adet yatak başı komindin bulunmaktadır. Yatakların karşı kısmında 3’lü çalışma masası yer almaktadır.
  2. Odalarda genel kullanıma açık 1 adet mini buzdolabı ve 2 adet eşya dolabı yer almaktadır.
  3. Odaların içerisinde ortak banyo ve tuvalet iç içe bulunmaktadır. Oda sistemleri pansiyon tarzı planlanmıştır.
  4. Yurdun içerisinde halı saha, basket sahası ve voleybol sahası bulunmaktadır. Geniş bir bahçesi ve oturma alanları blok önlerinde öğrencilere sunulmaktadır.
  5. Genel yemekhane ayrı bir bina içerisinde 2. kata yapılmıştır. 1. Katta ise eğlence merkezi bulunmaktadır.
  6. Öğrencilere sabah kahvaltısı için 3 TL, akşam yemeği için ise 6 TL’lik burs devlet tarafından sağlanmaktadır. Üstünde harcamalar ise kişinin kendi cebinden karşılanacaktır. Bu sistem parmak izi sistemiyle desteklenmektedir.
  7. Giriş ve çıkışlar parmak izi sistemiyle takip edilmektedir. Yurda son giriş saati 23:00’dır. Diğer girişlerde kişinin yemek bursu kısıtlanabilmektedir.

Bu yurt yarı özel KYK yurdu statüsünde yer almakta olup 265 TL’lik tavan fiyat ile öğrencilere hizmet sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu